На прощу до Зарваниці

Проща,  паломництво – це подорож із особливими пунктами відвідин, якими є святі місця, тобто ті, з якими пов’язане земне життя Господа Ісус Христа, Його Матері Пресвятої Богородиці, апостолів, святих Церкви, місця, прославлені подвижницьким життям монахів і монахинь, місця, де зберігаються і являють силу Божу чудотворні ікони та інші християнські реліквії.

Цьогорічна Загальноукраїнська проща до Зарваниці відбулася 14-15 липня, приурочена 1030-літтю Хрещення Русі-України та молитві за мир в Україні. На прощу прибув Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ, Кардинал Ґвалтьєро Бассетті, голова Єпископської Конференції Італії, та Апостольський Нунцій в Україні Клаудіо Ґуджеротті. З усіма прочанами у спільних молитвах вони просили у Богородиці заступництва для українських родин.

Відрадним є те, що стати її учасниками виявили бажання більше п’ятдесяти наших прихожан ( 13 чоловік вирушили пішою ходою, а решта – автобусом). Наші прочани, як і всі інші отримали можливість приклонитися, доторкнутися до Чудотворної ікони Зарваницької Матері Божої, пройти Хресною дорогою, щоб краще усвідомити страждання Ісуса Христа через наші гріхи, зануритись в купіль Святої Анни, набрати освяченої води із джерела, побувати на Архиєрейській Божественній Літургії, відвідати зустріч молоді із Блаженнійшим Патріархом Святославом, стати учасником молитовної ходи із свічками а також побувати на інших заходах.

Варто сказати, що ні дощ, ні втома не завадили нашим прочанам використати представлені їм можливості, і вони поверталися додому радісні, очищені від різних душевних тягарів, сповнені сил та енергії, готовності з Божою допомогою продовжувати свій життєвий шлях на славу Господу. Отець Юрій відмітив згуртованість, взаємодопомогу, любов та взаємоповагу наших прочан, особливо тих, що здійснювали пішу ходу, адже, серед них було половина дітей, і всі вони пройшли це випробування до кінця, залишаючись життєрадісними та усміхненими.  В свою чергу паломники поділились своїми враженнями від здійсненої подорожі до Дому Матері Божої – Зарваниці. Вони відмітили, що вся втома від пішої ходи зникла, коли з польового пагорба почали виднітись величні храми пункту паломництва, що виблискували під променями сонця, які пробивалися крізь хмари після зливового дощу. Неймовірне відчуття!

Ось окремі враження наших прихожан від участі у прощі, опубліковані на своїх сторінках у facebook:

“Для мене проща до ЗАРВАНИЦІ була десятою.Приурочена1030-літтю Хрещення Руси-України та молитві за мир в Україні.Щиро дякую Всевишньому та Богородиці,що цей час я розділила з прекрасними прочанами нашого храму, рівноапостольної княгині Ольги.Це був час молитв, роздумів, переосмислення, їх ніколи не забути! Навіть дощ, який більше доби не зупинявся не зашкодив нам.Це було прекрасно! Там насправді Святе місце! Бажаю всім туди поїхати, бо тільки там можна відчути душею цю ауру!!! Матінко Небесна, молись за всіх нас і бережи Україну!”

(Марія Мельничук)

“Що у мене на думці…У мене на думці, що Україна була є і буде, допоки є така сильна спільнота яка молиться за її державність і єдність. У мене на думці, подяка Богу за те що я живу на цій благодатній землі Україні, у мене на думці бажання поділитися тією благодаттю яку ми принесли у своїх душах з Зарваниці з усіма хто засмучений, знедолений з тими хто уже знайшов свій шлях до Бого і хто його лише шукає чи навіть обходить чи й заперечує… Врешті всі ми прийдемо до Бога-ВСІ !!!, головне встигнути прийти до Нього самому, а не чекати,коли твоє тіло принесуть…” 

(Алла Доманська)

Ми всі будем перед Богом, але краще прийти самому. Може це когось розсмішить, але моє серце стало по новому битися, після молитви в Зарваниці. Це була моя перша проща, але я впевнена ,що не остання. Тільки з молитвою ми вирвем свою Україну з прірви і свої серця також. Дякую ,що були зі мною, молилися, сміялися, жили тим щирим життям в Зарваниці.

(Євгенія Богачук)

Дякую Матінці Зарваницькій, що Ти мене знову привела до себе! І разом з тисячами поломників молилась за здоров’я усіх людей і за мир у моій Украіні. І ні дощ, який падав практично два дні не завадив нам. Там просто стоіть Божа благодать !

(Олена Шевчук)

 

Пропонуємо переглянути відео, фото подій у ці дні:

Молитовна хода зі свічками

 

Молитовна хода зі свічками – погляд з висоти

 

Проповідь Блаженнішого Святослава у Зарваниці 15 липня 2018 р

 

Наші фото

(використано фото Тетяни Лукащук, Віктора Жулкевського, Алли Доманської)