Миколай, Миколай, ти до нас завітай

19 грудня в Україні відзначають День Святого Миколая. Святий Миколай – один із найшанованіших святих церкви – чудотворець, заступник бідних, захисник дітей, а також покровитель мандрівників. Миколая Чудотворця вважають найближчим до Бога святим. Він посередник між Богом і людьми.

Отець Миколай відзначився чистотою життя, за яку мав від Бога дар чудотворення, а також милосердям і благодійністю.

Виконуючи Слово Боже і проповідуючи спасіння Христове, не залишався байдужим в турботах про бідних, малозабезпечених і ближніх своїх. Творив дивовижні справи, а безкорисливість і лагідність почитав великим привілеєм. Був чудовим благодійником.

Свято Миколая – одне з найбільш очікуваних свят нашого народу. З давніх часів День Святого Миколая святкувався весело. Заздалегідь готували подарунки, пекли печиво, запрошували музикантів, скликали гостей.

Особливо очікує це свято дітвора, дітям обіцяють, що Святий Миколай покладе їм під подушку подарунок, якщо вони будуть добрими. А тим, хто провинився поганими вчинками – покладе під подушку різку чи шматок вугілля, тому багато хлопчиків і дівчаток змінюються в кращу сторону, стають більш послушними, врівноваженими, стараються не засмутити батьків і близьких.

Активними в ці дні були і наші парафіяни. Так деякі організації просили нас допомогти в організації дозвілля в честь цього свята, у врученні подарунків. В гарнізонному будинку офіцерів силами прихожан було дано святковий концерт в честь Миколая, по закінченні якого маленьким нашим прихожанам та дітям учасників АТО при сприянні спонсорів було вручено гарні подарунки, причому, кому не зуміли зробити це на святі, буде зроблено пізніше. Наші парафіяни в ці дні відвідали окремі організації та сім’ї.