У духовному спілкуванні з Богородицею!

31 липня та 1 серпня парафіяни храму св. Ольги здійснили паломництво на місце об’явлення Божої Матері у Меджугор’ї, що знаходиться у Боснії та Герцеговині. Саме тут, на горі Подбрдо 24 червня 1981 року, у свято св. Йоанна Хрестителя четверо підлітків, що вийшли погуляти на околицю села, побачили сяючу жіночу постать з дитиною на руках. З того часу Меджугор’є є місцем паломництва тисяч парафіян.
Під час сходження на гору нам стало відомо, що із 1987 року об’явлення Діви Марії відбуваються щомісяця, 25 числа. Декого з візіонерів Діва Марія відвідує щодня. Божа Мати відкриває їм таємниці, що стосуються їхнього власного життя, життя парафії, до якої вони належать, та цілого світу, «усіх людей, що прагнуть іти дорогою святості». Спасіння душі, за Її словами, можливе за допомогою 5 дарів, які має людство: 1. Свята Євхаристія (причастя) 2. Свята Літургія 3. Сповідь 4. Читання Святого Письма 5. Молитва на вервиці. 
І дійсно, під час сходження на гору, з кожною наступною молитвою на вервиці дорога ставала ніби легшою, а душа відчувала благословення та знаходилася у мирі. Саме тому до Гори об’явлень хочеться повертатися ще раз і ще раз для того, щоб побути у мирі та поспілкуватися у духовному єднанні з Богородицею.
Досить цікавою є бронзова скульптура Ісус Воскреслий. Вона є цікавою тим, що сам Христос стоїть, а позаду нього лежить великий хрест із порожнім місцем замість Його тіла. Наочний символ воскресіння. Відомою є завдяки тому, що з правого коліна витікає щось, що люди називають «миром зцілення». Також цікавими є емоції: коли стоїш у черзі, вони майже відсутні, проте коли підходиш до скульптури, то відчуваєш піднесення і десь у думках отримуєш спонукання до молитви.
Другого дня ми здійснили Хресний хід на гору Кріжевац до хреста на честь 1900-ліття розп’яття Христа, в якому знаходиться частинка хреста, на якому був розіп’ятий Ісус Христос. Проваджуючи стації Хресної дороги удосвіта, ми хотіли пережити хоч частинку того болю, який відчував Ісус, коли йшов на Голгофу. На горі небо дозволяє доторкнутися до себе. Тому молитва має особливе місце. 
Варто відзначити, що кожного дня о 18 годині у храмі св. Якова відбувається свята меса, а на задньому дворі у духовному єднанні, у спільній молитві моляться прочани багатьох країн світу. 
У другий день стартував християнський фестиваль  «Младіфест», на який прибули прочани із 80 країн та різних частин світу. Меса велася кількома мовами, а молитва вкотре об’єднала людей різних за статками, звичаями, мовами, расою у спільних цілях пізнання заповідей Божих.
У Меджугор’ї панує особлива атмосфера – віри, любові, спокою й очищення. Сама Божа Мати в одному з об’явлень закликала всіх прибути на молитву в Меджугор’є, щоб отримати милості, які Вона прагне подарувати тут кожній людині.