Церковний календар

2020 рік

Великі свята

7 січня – РІЗДВО ХРИСТОВЕ
14 січня – Обрізання Господа нашого Ісуса Христа, св. Василія Великого
19 січня – БОГОЯВЛІННЯ ГОСПОДНЄ
15 лютого – СТРІТЕННЯ ГОСПОДНЄ
7 квітня – БЛАГОВІЩЕННЯ ПРЕЧИСТОЇ ДІВИ МАРІЇ
19 квітня – ВОСКРЕСІННЯ ХРИСТОВЕ
28 травня – ВОЗНЕСІННЯ ГОСПОДНЄ
7 червня – ЗІСЛАННЯ СВЯТОГО ДУХА
7 липня – Різдво святого Івана Христителя
12 липня – Верховних апостолів Петра і Павла
28 серпня – УСПІННЯ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ
21 вересня – РІЗДВО ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ
27 вересня – ВОЗДВИЖЕННЯ ХРЕСТА ГОСПОДНЬОГО
14 жовтня – Покров Пресвятої Богородиці
21 листопада – Собор архистратига Михаїла
4 грудня – ВВЕДЕННЯ У ХРАМ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ
19 грудня – Миколая Чудотворця
22 грудня – Непорочне Зачаття Пресвятої Богородиці

 

Багатоденні пости:

Великий піст: 2 березня – 18 квітня
Петрівка: 15 червня – 11 липня
Спасівка: 14 серпня – 27 серпня
Різдв’яний піст: 28 листопада – 6 січня

 

Строгі пости:

Навечір’я Різдва Христового: 6 січня
Навечір’я Богоявління: 18 січня
Перший день Великого Посту: 2 березня
Велика П’ятниця: 17 квітня
Усікновення Голови Св. Івана Христителя : 11 вересня

 

Загальниці:

Новий Рік за григоріянським календарем: 1 січня
Від Різдва Христового до Богоявління: 7 – 17 січня
Від неділі Митаря і Фарисея до неділі про Блудного сина: 10 – 16 лютого
У Світлий тиждень Пасхи: 19 квітня – 26 квітня
Від Зіслання Святого Духа до Всіх Святих: 7 – 14 червня
День Незалежності: 24 серпня

 


                                 

Відкрити »

​(Щоб прочитати житіє святих, які поминаються в даний день, чи цитати із святого письма, клікніть по стрілочці в рядку даної дати)

1
середа
Святого мученика Боніфатія
2Тм. 4:9-22; Лк. 20:1-8
2
четвер
Передсвяття Різдва Христового.
Святого священномученика Ігнатія Богоносця
Євр.4:14-5:10; Мр. 9:33-41
3
п’ятниця
Святої мучениці Юліянії, що з Никомидії
Тит. 1:15-2:10; Лк. 20:19-26
  4
субота
Святої великомучениці Анастасії Путорозрішниці
Гл.3:8-12;   Лк. 13:18-29
 
  5
неділя
Святих десятьох мучеників, що в Криті
Євр. 11:9-10,17-23,32-40;   Мт. 1:1-25
6
понеділок
Навечір’я Різдва Христового. 
Святої преподобномучениці Євгенії
Євр. 1:1-12; Лк. 2:1-20
7
вівторок
⊕ Різдво Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа
Гл. 4:4-7; Мт. 2:1-12
8
середа
⊕ Собор Пресвятої Богородиці. 
Святого Йосифа Обручника.
 
Святого священномученика Євтимія, єпископа Сардійського.
Євр. 2:11-18; Мт. 2:13-23
9
четвер
Святого апостола, первомученика й архидиякона Стефана.
Святого преподобномученика та ісповідника Теодора і брата його, преподобного Теофана, начертаних
Ді. 6:8-7:5, 47-60; Мт. 21:33-42
10
п’ятниця
Святих мучеників двадцять тисяч, спалених у Никомидії, святої мучениці Домни
 Євр. 7:18-25; Лк. 21:37-22:8
11
субота
Святих младенців за Христа убитих у Вифлеємі.
Преподобного отця нашого Маркела, ігумена обителі Неусипаємих
1Тм. 6:11-16;  Мт. 12:15-21
12
неділя
Пам’ять св. і праведних Йосифа Обручника, Давида царя і Якова, по плоті брата Господнього.
Святої мучениці Анісії. 
Гл. 1:11-19; Мт. 2:13-23.
13
понеділок
Преподобної матері нашої Меланії Римлянки
Євр. 8:7-13; Мр. 8:11–21.
14
вівторок
⊕ Обрізання Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. 
Cвятого отця нашого Василія Великого, архиепископа Кесарії Кападокійської

Кл. 2:8-12; Лк. 2:20-21,40-52
Євр. 7:26-8:2; Лк.6:17-23
15
середа
Cвятого отця нашого Сильвестра, папи Римського
Євр. 10:1-18; Мр. 8:30-34.
16
четвер
Cвятого отця нашого пророка Малахії. Cвятого мученика Гордія
Євр. 10:35-11:7; Мр. 9:10-16.
17
п’ятниця
Собор святих сімдесяти апостолів. Преподобного отця Теоктиста
Євр. 11:8,11-16; Мр. 9:33-41
18
субота
Навечір’я Богоявлення Господнього. 
Cвятих мучеників Теопемпта і Теони. Преподобної Синклитикії. Преподобної матері Аполінарії

1Кр. 10:1-4; Лк.3:1-18
  19
неділя
⊕ Святе Богоявлення Господа і Спаса нашого Ісуса Христа
Тит. 2:11-14,3:4-7; Мт. 3:13-17
  20
понеділок
Собор святого славного пророка і Предтечі Івана Христителя
Євр. 11:17-23,27-31; Мр. 9:42-10:1
  21
вівторок
Преподобних Георгія Хозевита та Еміліяна Ісповідника. Преподобної Домніки. Cвятого мученика Юліяна і святої Василиси
Євр. 13:26-26,13:22-25; Мр. 10:2-12
  22
середа
Cвятого мученика Поліевкта. Преподобного отця нашого Євстратія Чудотворця
Як. 1:1–18; Мр. 10:11-16.
  23
четвер
Пратулинських мучеників. Cвятого отця нашого Григорія, єпископа Ниського. Преподобного Дометіяна, єпископа Мелетинського. Преподобного отця Маркіяна, пресвітера та економа Великої Константинопольської Церкви
Як. 1:19–27; Мр. 10:17-27
24
п’ятниця
Преподобного отця Теодосія, спільного життя зачинателя
Як. 2:1-3; Мр. 10:23-32
2Кр.4:6-15; Мт.11:27-30
  25
субота
Святої мучениці Тетяни
Еф. 6:10-17; Мт. 4:1-11
  26
неділя
Cвятих мучеників Єрмила і Стратоніка
Еф. 4:7-13; Мт. 4:12-17
  27
понеділок
Преподобних Отців наших в Синаї і Раїті убитих
Як. 2:14-26; Мр. 10:46-52
  28
вівторок
Преподобного отця Павла Тивейського.  Преподобного отця нашого Івана Кущника
Як. 3:1–10; Мр. 11:11–23
  29
середа
Поклін чесним веригам святого і всехвального апостола Петра
Як. 3:11-4:6; Мр. 11:23-26
  30
четвер
Преподобного і богоносного отця нашого Антонія Великого
Євр. 13:17-21; Лк. 6:17-23
31
п’ятниця
Святих отців наших архієпископів Александрійських Атанасія і Кирила
1Пт. 1:1-2,10-12,2:6-10; Мр. 12:1-12

 


Відкрити »

 

​(Щоб прочитати житіє святих, які поминаються в даний день, чи цитати із святого письма, клікніть по стрілочці в рядку даної дати)

  1
субота
Преподобного Максима єгипетського і Макарія Александрійського.
Святої дівиці Євфросинії

1Сл. 5:14-23; Лк. 17:3-10
  2
неділя
Закхея.
†Преподобного і богоносного отця нашого Євтимія Великого
1Тим. 4:9-15; Лк. 19:1-10
Євр. 13:17-21; Лк. 6:17-23
  3
понеділок
Преподобного отця нашого Максима Ісповідника.
Святого мученика Неофіта.
Святих мучеників Євгенія, Кандида, Валеріяна, Акили
1Пт. 2:21–3:9; Мр. 12:13-17
  4
вівторок
Святого апостола Тимотея.
Святого преподобномученика Анастасія Перса

1Пт.4:1-11; Мр. 12:28-37
  5
середа
Святого священномученика Климента і святого мученика Агатангела
1Пт. 4:1-11; Мр. 12:28-37
  6
четвер
Преподобної матері нашої Ксенії (Євсевії)
1Пт. 4:12 – 5:5; Мр. 12:38-44
7
п’ятниця
†Святого отця нашого Григорія Богослова, архиєпископа Константинограда
Ів. 10:1-9
2Пт. 1:1-10; Мр. 13:1-8
1Кор. 12:7-11; Ів. 10;9-16
  8
субота
Преподобного отця Ксенофонта, його дружини Марії і синів Аркадія та Івана
2Тим. 2:11-19; Лк. 18:2-8
  9
неділя
Неділя про Митаря і Фарисея.
†Перенесення мощей святого отця нашого Івана Золотоустого
Мт. 28:16-20
2Тим. 3:10-15; Лк. 18:10-14
Євр. 7:26–8:2; Ів 10:9-16
10
понеділок
Преподобного отця нашого Єфрема Сирина
2Пт. 1:20–2:9; Мр. 13:9-13
11
вівторок
Перенесення мощей святого священномученика Ігнатія Богоносця.
Святих мучеників Романа, Якова і Філотея.
Преподобного отця Афрата

2Пт. 2:9-22; Мр. 13:14-23
12
середа
⊕ Собор святих отців наших, вселенських великих трьох єрархів і учителів Василія Великого, Григорія Богослова і Івана Золотоустого.
Святого священномученика Іполита, єпископа Портуенського

2Пт. 3:1-18; Мр. 13:24-31
Євр. 13:7-16; Мт. 5:14-19
13
четвер
Святих чудотворців і безсрібників Кира та Івана
1Ів. 1:8–2:6; Мр. 13:31–14:2
14
п’ятниця
Передпразденство Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.
Святого мученика Трифона
1Ів. 2:7-17; Мр. 14:3-9
Рм. 8:28-39; Лк. 10:19-21
15
субота
⊕ СТРІТЕННЯ ГОСПОДНЄ
2Тм. 3:1-9; Лк. 20:45-21:4
Євр. 7:7-17; Лк. 2:22-40
16
неділя
Неділя про блудного сина.
Святого і праведного Симеона Богоприємця і пророчиці Анни

Мр. 16:1-8
1Кор. 6:12-20; Лк. 15:11-32
  17
понеділок
Преподобного отця нашого Ісидора Пилусійського.
Святого мученика Ядора

1Ів. 2:18–3:10; Мр. 11:1-11
  18
вівторок
Святої мучениці Агафії
1Ів. 3:10-20; Мр. 14:10-42
  19
середа
Преподобного отця нашого Вукола, єпископа Смирнського
1Ів. 3:21–4, 6; Мр. 14:43–15:1
  20
четвер
Преподобного отця нашого Партенія, єпископа Лампсакійського.
Преподобного отця нашого Луки Елладського

1Ів. 4:20–5:21; Мр. 15:1-15
21
п’ятниця
Святого великомученика Теодора Стратилата.
Святого пророка Захарії Серповидця

2Ів. 1:1-13; Мр. 15:22,25,33-41
  22
субота
Субота заупокійна.
Святого мученика Никифора

1Кор. 10:23-28; Лк. 21:8-9,25-27,33-36
1Сол. 4:13-17; Ів. 5:24-30
  23
неділя
Неділя м’ясопусна, про Страшний Суд.
Святого мученика Харлампія, єпископа Магнезії

1Кор. 8:8–9:2; Мт. 25:31-46
  24
понеділок
Святого священномученика Власія, єпископа Севастійського
3Ів. 1:1-15; Лк 19:29-40,22:7-39
  25
вівторок
Святого отця нашого Мелетія, архиєпископа Антіохійського.
Святої дівиці Марини

Юда 1:1-10; Лк. 22:39-42,45–23:1
  26
середа
Преподобного отця нашого Мартиніяна і святих жінок Зої і Фотини
2Кр. 2:6-15; Мт. 11:2-15
  27
четвер
†Переставлення преподобного Константина філософа, у монахах Кирила, учителя слов’янського.
Преподобного отця нашого Авксентія
Юда 1:11-25; Лк. 23:1-34,44-56
Гл. 5:22-6:2; Мт. 11:27-30
28
п’ятниця
Святого апостола Онисима
1Кр. 1:18-24; Ів.3:13-17
  29
субота
Всіх преподобних отців, що в подвизі просіяли
Святих мучеників Памфила, єрея, Порфирія і дружини їх.

Рм. 14:19-26; Мт. 6:1-13
Гл. 5:22-6:2; Мт.11:27-30

 

(Щоб побачити календар на березень, клікніть по малюнкові з його назвою)

 с

л