Церковний календар

2019 рік

Великі свята

7 січня – РІЗДВО ХРИСТОВЕ
14 січня – Обрізання Господа нашого Ісуса Христа, св. Василія Великого
19 січня – БОГОЯВЛІННЯ ГОСПОДНЄ
15 лютого – СТРІТЕННЯ ГОСПОДНЄ
7 квітня – БЛАГОВІЩЕННЯ ПРЕЧИСТОЇ ДІВИ МАРІЇ
28 квітня – ВОСКРЕСІННЯ ХРИСТОВЕ
6 червня – ВОЗНЕСІННЯ ГОСПОДНЄ
16 червня – ЗІСЛАННЯ СВЯТОГО ДУХА
7 липня – Різдво святого Івана Христителя
12 липня – Верховних апостолів Петра і Павла
28 серпня – УСПІННЯ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ
21 вересня – РІЗДВО ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ
27 вересня – ВОЗДВИЖЕННЯ ХРЕСТА ГОСПОДНЬОГО
14 жовтня – Покров Пресвятої Богородиці
21 листопада – Собор архистратига Михаїла
4 грудня – ВВЕДЕННЯ У ХРАМ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ
19 грудня – Миколая Чудотворця
22 грудня – Непорочне Зачаття Пресвятої Богородиці

Багатоденні пости:

Великий піст: 11 березня – 27 квітня
Петрівка: 24 червня – 11 липня
Спасівка: 14 серпня – 27 серпня
Пилипівка: 28 листопада – 6 січня
 

Строгі пости:

Навечір’я Різдва Христового: 6 січня
Навечір’я Богоявління: 18 січня
Перший день Великого Посту: 11 березня
Велика П’ятниця: 26 квітня
Усікновення Голови Св. Івана Христителя : 11 вересня
 

Загальниці:

Новий Рік: 1 січня
Від Різдва Христового до Богоявління: 7 – 17 січня
Від неділі Митаря і Фарисея до неділі про Блудного сина: 17 – 24 лютого
У Світлий тиждень Пасхи: 29 квітня – 4 травня
Від Зіслання Святого Духа до Всіх Святих: 17 – 22 червня
День Незалежності: 24 серпня

 

Державні свята:

1 січня – Новий рік
7 січня – Різдво Христове
8 березня – Міжнародний жіночий день
28 квітня – Пасха
1 травня – День праці
9 травня – День Перемоги
16 червня – Трійця
28 червня – День Конcтитуції України
24 серпня – День незaлежності України
14 жовтня – День захисників України
25 грудня – Різдво Христове

 

Відкрити »

​(Щоб прочитати житіє святих, які поминаються в даний день, чи цитати із святого письма, клікніть по стрілочці в рядку даної дати)

1
вівторок
Святого мученика Боніфатія
 Як. 3:1-10; Мр. 11:11-23
2
середа
Передсвяття Різдва Христового.
Святого священномученика Ігнатія Богоносця
Євр. 4:14-5:10; Мр. 9:33-41
  3
четвер
Святої мучениці Юліянії, що з Никомидії
Як. 4:7-5:9; Мр. 11:27-33
4
п’ятниця
Святої великомучениці Анастасії Путорозрішниці
1 Пт.1:1-2, 10-12, 2:6-10;   Мр. 12:1-12
 
  5
субота
Святих десятьох мучеників, що в Криті
Гл. 3:8-12;   Лк. 13:18-29
6
неділя
Навечір’я Різдва Христового. 
Святої преподобномучениці Євгенії
Євр. 11:9-10, 17-23, 32-40; Мт. 1:1-25
7
понеділок
⊕ Різдво Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа
Гл. 4:4-7; Мт. 2:1-12
8
вівторок
⊕ Собор Пресвятої Богородиці. 
Святого Йосифа Обручника.
 
Святого священномученика Євтимія, єпископа Сардійського.
Євр. 2:11-18; Мт. 2:13-23
9
середа
Святого апостола, первомученика й архидиякона Стефана.
Святого преподобномученика та ісповідника Теодора і брата його, преподобного Теофана, начертаних
Ді. 6:8-7:5, 47-60; Мт. 21:33-42
10
четвер
Святих мучеників двадцять тисяч, спалених у Никомидії, святої мучениці Домни
1 Пт. 4:12-5:5; Мр. 12:38-44
11
п’ятниця
Святих младенців за Христа убитих у Вифлеємі.
Преподобного отця нашого Маркела, ігумена обителі Неусипаємих
2 Пт. 1:1-10; Мр. 13:1-8
12
субота
Святої мучениці Анісії. Святого преподобномученика Зотика
1 Тм. 6:11-16; Мт. 12:15-21;
1 Тм. 3:14-4:5; Мт. 3:1-11
13
неділя
Преподобної матері нашої Меланії Римлянки
Гл. 1:11-19; Мт. 2:13-23
14
понеділок
⊕ Обрізання Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. 
Cвятого отця нашого Василія Великого, архиепископа Кесарії Кападокійської

2 Тм. 4:5-8; Мр. 1:1-8;
Кл. 2:8-12; Лк. 2:20-21, 40-52
15
вівторок
Cвятого отця нашого Сильвестра, папи Римського
Євр. 4:1-13; Лк. 21:12-19
16
середа
Cвятого отця нашого пророка Малахії. Cвятого мученика Гордія
Євр. 5:11-6:8; Лк. 21:5-7, 10-11, 20-24
17
четвер
Собор святих сімдесяти апостолів. Преподобного отця Теоктиста
Євр. 7:1-6; Лк. 21:28-33
18
п’ятниця
Навечір’я Богоявлення Господнього. 
Cвятих мучеників Теопемпта і Теони. Преподобної Синклитикії. Преподобної матері Аполінарії

1 Кр. 9:19-27; Лк. 3:1-18
  19
субота
⊕ Святе Богоявлення Господа і Спаса нашого Ісуса Христа
Тит. 2:11-14, 3:4-7; Мт. 3:13-17
  20
неділя
Собор святого славного пророка і Предтечі Івана Христителя
Еф. 4:7-13; Мт. 4:12-17
  21
понеділок
Преподобних Георгія Хозевита та Еміліяна Ісповідника. Преподобної Домніки. Cвятого мученика Юліяна і святої Василиси
Євр. 8:7-13; Мр. 8:11-21
  22
вівторок
Cвятого мученика Поліевкта. Преподобного отця нашого Євстратія Чудотворця
Євр. 9:8-10, 15-23; Мр. 8:22-26
  23
середа
Пратулинських мучеників. Cвятого отця нашого Григорія, єпископа Ниського. Преподобного Дометіяна, єпископа Мелетинського. Преподобного отця Маркіяна, пресвітера та економа Великої Константинопольської Церкви
Євр. 10:1-18; Мр. 8:30-34
  24
четвер
Преподобного отця Теодосія, спільного життя зачинателя
2 Кр. 4:6-15; Мт. 11:27-30
25
п’ятниця
Святої мучениці Тетяни
Євр. 11:8, 11-16; Мр. 9:33-41
  26
субота
Cвятих мучеників Єрмила і Стратоніка
Еф. 5:1-8; Лк. 14:1-11
  27
неділя
Преподобних Отців наших в Синаї і Раїті убитих
Кл. 3:12-16; Лк. 18:18-27
  28
понеділок
Преподобного отця Павла Тивейського.  Преподобного отця нашого Івана Кущника
Євр. 11:17-23, 27-31; Мр. 9:42-10:1
  29
вівторок
Поклін чесним веригам святого і всехвального апостола Петра
Євр. 12:25-26,13:22-25; Мр. 10:2-12
  30
середа
Преподобного і богоносного отця нашого Антонія Великого
Євр. 13:17-21; Лк. 6:17-23
  31
четвер
Святих отців наших архієпископів Александрійських Атанасія і Кирила
Як. 1:19-27; 10:17-27; Мр. 10:17-27

 


Відкрити »

​(Щоб прочитати житіє святих, які поминаються в даний день, чи цитати із святого письма, клікніть по стрілочці в рядку даної дати)

1
п’ятниця
Преподобного Максима єгипетського і Макарія Александрійського.
Святої дівиці Євфросинії

Як. 2:1-13; Мр. 10:23-32 
  2
субота
†Преподобного і богоносного отця нашого Євтимія Великого
Євр. 13:17-21; Лк. 6:17-23
  3
неділя
Преподобного отця нашого Максима Ісповідника.
Святого мученика Неофіта.
Святих мучеників Євгенія, Кандида, Валеріяна, Акили
1 Тм. 1:15-17; Лк.18:35-43
  4
понеділок
Святого апостола Тимотея.
Святого преподобномученика Анастасія Перса

Як. 2:14-26; Мр. 10:46-52 
  5
вівторок
Святого священномученика Климента і святого мученика Агатангела
Як. 3:1-10; Мр. 11:11-23
  6
середа
Преподобної матері нашої Ксенії (Євсевії)
Як. 3:11-4:6; Мр. 11:23-26
  7
четвер
†Святого отця нашого Григорія Богослова, архиєпископа Константинограда
1 Кр. 12:7-11; Ів. 10:9-16
8
п’ятниця
Преподобного отця Ксенофонта, його дружини Марії і синів Аркадія та Івана
1 Пт. 1:1-2, 10-12, 2:6-10; Мр. 12:1-12
  9
субота
†Перенесення мощей святого отця нашого Івана Золотоустого
Євр. 7:26-8:2; Ів. 10:9-16
  10
неділя
Закхея.
Преподобного отця нашого Єфрема Сирина

1 Тм. 4:9-15; Лк.19:1-10
  11
понеділок
Перенесення мощей святого священномученика Ігнатія Богоносця.
Святих мучеників Романа, Якова і Філотея.
Преподобного отця Афрата

1 Пт. 2:21-3:9; Мр. 12:13-17
  12
вівторок
⊕ Собор святих отців наших, вселенських великих трьох єрархів і учителів Василія Великого, Григорія Богослова і Івана Золотоустого.
Святого священномученика Іполита, єпископа Портуенського

Євр. 13:7-16; Мт. 5:14-19
  13
середа
Святих чудотворців і безсрібників Кира та Івана
1 Пт. 4:1-11; Мр. 12:28-37
  14
четвер
Передпразденство Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.
Святого мученика Трифона
Рм. 8:28-39; Лк. 10:19-21
  15
п’ятниця
⊕ СТРІТЕННЯ ГОСПОДНЄ
Євр. 7:7-17; Лк. 2:22-40
  16
субота
Святого і праведного Симеона Богоприємця і пророчиці Анни
2 Тм. 2:11-19; Лк. 18:2-8
17
неділя
Неділя про митаря і фарисея
Преподобного отця нашого Ісидора Пилусійського.
Святого мученика Ядора

2 Тм. 3:10-15; Лк. 18:10-14
18
понеділок
Святої мучениці Агафії
2 Пт. 1:20-2:9; Мр. 13:9-13
19
вівторок
Преподобного отця нашого Вукола, єпископа Смирнського
2 Пт. 2:9-22; Мр.13:14-23
20
середа
Преподобного отця нашого Партенія, єпископа Лампсакійського.
Преподобного отця нашого Луки Елладського

2 Пт. 3:1-18; Мр. 13:24-31
21
четвер
Святого великомученика Теодора Стратилата.
Святого пророка Захарії Серповидця

1 Ів. 1:8-2:6; Мр. 13:31-14:2
22
п’ятниця
Святого мученика Никифора
1 Ів.2:7-17; Мр. 14:3-9
23
субота
Святого мученика Харлампія, єпископа Магнезії
2 Тм. 3:1-9; Лк. 20-45-21:4
24
неділя
Неділя про блудного сина.
Святого священномученика Власія, єпископа Севастійського

1 Кр. 6:12-20; Лк. 15:11-32
  25
понеділок
Святого отця нашого Мелетія, архиєпископа Антіохійського.
Святої дівиці Марини

1 Ів. 2:18-3:10; Мр. 11:1-11
  26
вівторок
Преподобного отця нашого Мартиніяна і святих жінок Зої і Фотини
1 Ів. 3:10-20; Мр. 14:10-42
  27
середа
†Переставлення преподобного Константина філософа, у монахах Кирила, учителя слов’янського.
Преподобного отця нашого Авксентія

1 Ів.3:21-4:6; Гл. 5:22-6:2; Мр. 14:43-15:1; Мт. 11:27-30
  28
четвер
Святого апостола Онисима
1 Ів. 4:20-5:21; Мр. 15:1-15

 


Відкрити »

​(Щоб прочитати житіє святих, які поминаються в даний день, чи цитати із святого письма, клікніть по стрілочці в рядку даної дати)

1
п’ятниця
Святих мучеників Памфила, Валента, Павла, Селевка, Порфирія, Юліяна, Теодула та п’яти єгиптян:Іллі, Єремії, Ісаї, Самуїла і Даниїла.
Преподобного отця нашого Флавіяна, архиєпископа Царгородського
2 Ів. 1:1-13; Мр. 15:22, 25, 33-41
  2
субота
Святого великомученика Теодора.
Святої Маріямни, сестри святого апостола Филипа

1 Кр. 10:23-28; 1 Сл. 4:13-17; Лк. 21:8-9, 25-27, 33-36; Ів. 5:24-30
  3
неділя
Неділя м’ясопусна, про Страшний Суд.
Святого Лева, папи Римського

1 Кр. 8:8-9:2; Мт. 25:31-46
  4
понеділок
Святого апостола Архипа.
Святих мучеників Максима, Теодота, Ісихія та Асклипіодота

3 Ів. 1:1-15; Лк. 19:29-40, 22:7-39
  5
вівторок
Преподобного Лева, єпископа Катанського.
Святого священномученика Садота і з ним ста двадцятьох вісьмох.
Святого Агатона, папи Римського

Юди 1:1-10; Лк. 22:39-42, 45-23:1
  6
середа
Преподобного Тимотея, що був у Символах.
Святого Євстахія, архиєпископа Антіохійського

2 Кр. 2:6-15; Мт. 11:2-15
  7
четвер
Віднайдення чесних мощей святих мучеників у Євгенії.
Преподобного Петра монаха й Атанасія

Юди 1:11-25; Лк. 23:1-34, 44-56
8
п’ятниця
Святого священномученика Полікарпа, єпископа Смирнського.
1 Кр. 1:18-24; Ів. 3:13-17
  9
субота
†Перше і друге віднайдення чесної голови святого Івана Предтечі
Рм. 14:19-26; Гл. 5:22-6:2; 2 Кр. 4:6-15; Мт. 6:1-13; Мт. 11:27-30; Мт. 11:2-15
  10
неділя
Неділя сиропусна, прощення
Святого Тарасія, архиєпископа Царгородського
Рм. 13:11-14:4; Мт. 6:14-21
11
понеділок
Святого Порфирія, архиєпископа Газького.
Святої мучениці Фотинії Самарянки

1 Тм. 1:1-7; Мт. 26:1-13
12
вівторок
Преподобного отця нашого й ісповідника Прокопія Декаполита
1 Тм. 1:8-11; Мт. 26:14-25
13
середа
Преподобного отця нашого й ісповідника Василія, співпосника святого Прокопія. Преподобного Касіяна.
Преподобних Марини, Кири і Домніки

1 Тм. 1:12-14; Мт. 26:26-35
14
четвер
Преподобної мучениці Євдокії
1Тм. 1:15-17; Мт. 26:36-46
15
п’ятниця
Святого священномученика Теодота, єпископа Киринейського
1 Тм. 1:18-2:7; Мт. 26:47-56
  16
субота
Святих мучеників Євтропія, Клеоніка і Василиска
Євр. 1:1-12; 2 Тм. 2:1-10; Мр. 2:23-3:5; Ів. 15:17-16:2
  17
неділя
Неділя перша Великого посту, Православія
Преподобного Герасима, що на Йордані.
Святого мученика Павла і його сестри Юліянії

Євр. 11:24-26, 32-12:2; Ів. 1:43-51
18
понеділок
Святого мученика Конона
Святого мученика Конона Городника

1 Тм. 2:8-15; Мт. 26:69-75
  19
вівторок
Святих мучеників (42-ох), що в Аморії новоявлені:Теодора, Костянтина, Каліста, Теофіла і тих, що з ними
1 Тм. 3:1-9; Мт. 26:69-75
20
середа
Святих священномучеників Василія, Єфрема, Капітона, Євгенія та інших у Херсоні
Преподобного Павла Препростого

1 Тм. 3:10-16; Мт. 27:11-26
  21
четвер
Преподобного отця нашого ісповідника Теофілакта, єпископа Никомидійського
1 Тм. 4:1-5; Мт. 27:27-44
22
п’ятниця
Святих 40 мучеників, замучених у Севастійському озері
1 Тм. 4:6-16; Євр. 12:1-10; Мт. 27:45-46; Мт. 10:1-16
  23
субота
Святого мученика Кондрата і тих, що з ним
Євр. 3:12-16; 1 Сл. 4:13-17; Мр. 1:35-44; Ів. 5:24-30
  24
неділя
Неділя друга Великого посту
Софронія, патріярха Єрусалимського

Євр. 1:10-2:3; Мр. 2:1-12
25
понеділок
Преподобного отця нашого й ісповідника Теофана
Во святих отця нашого Григорія Двоєслова, папи Римського

1 Тм. 5:1-10; Мт. 27:57-66
  26
вівторок
Перенесення мощей во святого Никифора, патріярха Царгорода
1 Тм. 5:11-21; Мр. 14:1-11
27
середа
Преподобного отця нашого Венедикта
Святого мученика Олександра, пресвітера в Пидні

1 Тм. 5:22-25; Мр. 14:12-26
  28
четвер
Святих мучеників Агапія, Пуплія, Тимолая, Ромула, і двох Олександрів, і двох Діонисіїв
1 Тм. 6:1-11; Мр. 14:27-42
29
п’ятниця
Святого мученика Савина
Святого мученика Юліяна
Святого священномученика Олександра, папи Римського

1 Тм. 6:12-16; Мр. 14:43-42
  30
субота
Преподобного отця нашого Олексія, чоловіка Божого
Євр. 10:32-38; 1 Сл. 4:13-17; Мр. 2:14-17; Ів. 5:24-30
  31
неділя
Неділя третя Великого посту, Хрестопоклонна
Святого отця нашого Кирила, архиєпископа Єрусалимського
Святих мучениць Олександри, Клавдії, Євфрасії та інших

Євр. 4:14-5:6; Мр. 8:34-9:1

 


Відкрити »

(Щоб прочитати житіє святих, які поминаються в даний день, чи цитати із святого письма, клікніть по стрілочці в рядку даної дати)

1
понеділок
Святих мучеників Хрисанта і Дарії
Святих мучениць Олександри, Клавдії, Євфрасії та інших

1 Тм. 6:17-21: Мр. 14:53-65
  2
вівторок
Преподобних отців наших в обителі святого Сави убієнних
2 Тм. 1:1-7; Мр. 14:66-72
3
середа
Преподобного отця нашого та ісповідника Якова, єпископа
2 Тм. 1:8-18; Мр. 15:1-21
  4
четвер
Святого священномученика Василія, пресвітера Анкирської Церкви
2 Тм. 2:1-10; Мр. 15:22-32
5
п’ятниця
Святого преподобномученика Никона і двохсот його учнів, що з ним постраждали
2 Тм. 2:11-19; Мр. 15:33-47
  6
субота
Преподобних Захарії та Якова Ісповідника
Святого Артемія, єпископа Тесалонікійського

Євр. 6:9-12; 1 Кр. 15:47-57; Мр. 7:31-37; Ів. 5:24-30
  7
неділя
⊕ БЛАГОВІЩЕННЯ ПРЕЧИСТОЇ ДІВИ МАРІЇ
Євр. 6:13-20; Євр. 2:11-18; Мр. 9:17-31; Лк. 1:24-38
8
понеділок
Собор святого архангела Гавриїла
2 Тм. 2:20-26; Євр. 2:2-10; Лк. 27:7-23; Лк. 10:16-21
  9
вівторок
Святої Матрони Солунської
2 Тм. 3:1-9; Лк. 22:24-38
10
середа
Преподобного Іларіона Нового
Святого Стефана Чудотворця
Святих мучеників Йони і Варахисія та тих, що з ними

2 Тм. 3:10-15; Лк. 22:39-54
  11
четвер
Преподобного Марка, єпископа Аретусійського, Кирила, диякона, та інших
2 Тм. 3:16-4:4; Лк. 22:55-62
12
п’ятниця
Преподобного Івана Ліствичника
Преподобного Івана Безмовника

2 Тм. 4:5-8; Лк. 22:63-71
  13
субота
Преподобного і чудотворного Іпатія, єпископа Гангрського
Євр. 9:24-28; Євр. 9:1-7; Мр. 8:27-31; Лк. 10:38-42,11:27-28
  14
неділя
Преподобної Марії Єгипетської
Євр. 9:11-14; Гл. 3:23-29; Мр. 10:32-45; Лк. 7:36-50
15
понеділок
Преподобного Тита Чудотворця
Святих мучеників Амфіяна та Едесія

2 Тм. 4:9-18; Лк. 23:13-25
  16
вівторок
Преподобного Микити Ісповідника, ігумена Мидикійської обителі
Святої мучениці Теодосії

Тит. 1:5-16; Лк. 23:13-25
17
середа
Преподобних Йосифа Піснеписця і Георгія, що з Малеї
Преподобного Платона, ігумена Студійського

Тит. 2:1-10; Лк. 23:26-32
  18
четвер
Святих мучеників Теодула, Агатопода і тих, що з ними
Тит. 2:11-3:3; Лк. 23:33-43
19
п’ятниця
†Переставлення св. Методія, учителя слов’янського
Євтихія, архиєпископа Царгородського

Тит. 3:4-15; Євр. 7:26-8:2; Лк. 23:44-56; Ів. 10:9-16
  20
субота
Лазарева субота
Преподобного Георгія, єпископа Митилинського
Преподобного Серапіона, монаха

Євр. 12:28-13:8; Ів. 11:1-45
  21
неділя
КВІТНА НЕДІЛЯ
Фл. 4:4-9; Ів. 12:1-18
22
понеділок
Страсний тиждень
Святого мученика Євпсихія

Ді. 10:34-43; Мт. 24:3-35
23
вівторок
Святих мучеників Терентія, Африкана, Максима, Помпнія та тих, що з ними
1 Кр. 1:18-2:2; Мт. 24:36-41
24
середа
Святого священномученика Антипи, єпископа Пергаму Азійського
Преподобного Фармутія

1 Кр. 2:6-10; Мт. 26:6-16
25
четвер
ВЕЛИКИЙ ЧЕТВЕР (Страсті)
Преподобного отця нашого й ісповідника Василія, єпископа Парійського

1 Кр. 11:23-32; Мт. 26:1-20; Ів. 13:3-17; Мт. 26:21-39; Лк. 22:43-46; Мт. 26:40-27:2
26
п’ятниця
ВЕЛИКА П’ЯТНИЦЯ (Плащаниця)
27
субота
ВЕЛИКА СУБОТА
Во святих отця нашого та ісповідника Мартина, папи Римського
Святих мучеників литовських Антонія, Івана, Євстатія

Рм. 6:3-11; Мт. 28:1-20
  28
неділя
⊕ ВОСКРЕСІННЯ ХРИСТОВЕ
Ді. 1:1-8; Ів. 1:1-17
29
понеділок
Світлий Понеділок
Ді. 1:12-17, 21-26; Ів. 1:18-29
30
вівторок
Світлий Вівторок
Ді. 2:14-21; Лк. 24:12-35
 
 

Відкрити »

(Щоб прочитати житіє святих, які поминаються в даний день, чи цитати із святого письма, клікніть по стрілочці в рядку даної дати)
1
середа
Преподобного Івана, учня святого Григорія Декаполіта
Преподобного Косми, єпископа Халкедонського
Івана, архиєпископа Антіохійського

Ді. 2:22-36; Ів. 1:35-51
2
четвер
Преподобного Івана Старопечерника
Святого мученика Пафнутія

Ді. 2:38-43; Ів. 3:1-15
3
п’ятниця
Преподобного отця нашого Теодора Трихини
Преподобного Анастасія Синаїта

Ді. 3:1-8; Ів. 2:12-22
4
субота
Святого священномученика Януарія і тих, що з ним
Святого Теодора з Пергії

Ді. 3:11-16; Ів. 3:22-33
  5
неділя
Томина неділя
Преподобного отця нашого Теодора Сикеота
Преподобного Віталія Монаха

Ді. 5:12-20; Ів. 20:19-31
  6
понеділок
⊕Святого славного великомученика побідоносця і чудотворця Юрія
Ді. 3:19-26; Ді.12:1-11; Ів. 2:1-11; Ів. 15:17-16:2
  7
вівторок
Святого мученика Сави Стратилата
Ді. 4:1-10; Ів. 3:16-21
  8
середа
†Святого апостола і євангелиста Марка
Ді. 4:13-22; 1 Пт. 5:6-14; Ів. 5:17-24: Мр. 6:7-13
  9
четвер
Святого священномученика Василія, єпископа Амасійського, і святої праведної дівиці Глафіри
Ді. 4:23-31; Ів. 5:24-30
10
п’ятниця
Преподобного Стефана, колишнього ігумена Печерського, єпископа Володимирськогосвятого
Священномученика Симеона, родича Господнього

Ді. 5:1-11; Ів. 5:30-6:2
  11
субота
Святих апостолів Ясона і Сосипатра
Святих мучеників Максима, Дади, Квінтиліяна
Святого Кирила, єпископа Турівського.

Ді. 5:21-33; Ів. 6:14-27
  12
неділя
Мироносиць
Святих дев’ять мучеників, що в Кизиці
Преподобного Мемнона Чудотворця

Ді. 6:1-7; Мр. 15:45-16:8
  13
понеділок
†Святого апостола Якова, брата святого Івана Богослова
Ді. 6:8-7:5,47-60; Ді. 12:1-11; Ів. 4:46-54; Лк. 5:1-11
  14
вівторок
Святого пророка Єремії
Ді. 8:5-17; Ів. 6:7-33
  15
середа
Святого Атанасія, архиєпископа Олександрійського
Перенесення мощів святих князів українських Бориса і Гліба

Ді. 8:18-25; Ів. 6:35-39
  16
четвер
Успення преподобного отця нашого Теодосія, ігумена монастиря Києво-Печерського і начальника монашого спільного житія в землі Руській
Святих мучеників Тимотея і Маври

Ді. 8:26-39; Євр. 13:7-16; Ів. 6:40-44; Мт. 11:27-30
17
п’ятниця
Святої преподобномучениці Пелагії
Ді. 8:40-9:19; Ів. 6:48-54
  18
субота
Святої славної мучениці Ірини
Ді. 9:20-31; Ів. 15:17-16:2
  19
неділя
Розслабленого
Святого і праведного Йова Многострадального
Святого Варвара, що був розбійником

Ді. 9:32-42; Ів. 5:1-15
  20
понеділок
Святого мученика Акакія
Спогад про об’явлення на небі знамення Чесного Хреста у місті Єрусалимі

Ді. 10:1-16; Ів. 6:59-69
  21
вівторок
Святого, славного і всехвального апостола і євангелиста Івана Богослова
Преподобного Арсенія Великого
Ді. 10:21-33; 1 Ів. 1:1-7; Ів. 7:1-13; Ів. 19:25-27,21:24-25
  22
середа
Переполовення П’ятидесятниці
Перенесення чесних мощей Миколая Чудотворця з Мир у Барі
Святого пророка Ісаї
Святого мученика Христофора

Ді. 14:6-18; Євр. 13:17-21; Ів. 7:14-30; Лк. 6:17-23
  23
четвер
†Святого апостола Симона Зилота
Ді. 10:34-43; 1 Кр. 4:9-16; Ів. 8:12-20; Мт. 13:54-58
24
п’ятниця
Апостолів слов’ян святих Кирила і Методія
Святого священномученика Мокія
Пам’ять святих Отців, що зібралися на Першому Вселенському соборі в Нікеї

Ді. 10:44-11:10; Євр. 7:26-8:2; Ів. 8:21-30; Ів. 10:9-16
  25
субота
Во святих отця нашого Епіфанія, єпископа Кипрського
Святого Германа, патріярха Царгородського

Ді. 12:1-11; Ів. 8:31-42
  26
неділя
Самарянки
Святої мучениці Гликерії
Святого мученика Олександра Римського
Ді. 11:19-26,29-30; Ів. 4:5-42
  27
понеділок
Святого мученика Ісидора, що з острова Хіоського
Ді. 12:12-17; Ів. 8:42-51
  28
вівторок
Преподобного Пахомія Великого
Ді. 12:25-13:12; Ів. 8:51-59
  29
середа
Преподобного Теодора Освященного, учня преподобного Пахомія
Святих мучеників Вита, Модеста і Крискентії

Ді. 13:13-24; Ів. 6:5-14
  30
четвер
Святого апостола Андроника та святої Юнії, його дружини
Ді. 14:20-27; Ів. 9:39-10:9
31
п’ятниця
Святого мученика Теодота, що в Анкирі, та семи святих дів: Олександри, Текуси, Клавдії, Фаїни, Євфрасії, Матрони, Юлії.
Святих мучеників Петра, Діонисія, Андрея, Павла, Христини, Іраклія, Павлина, Венедима

Ді. 15:5-34; Ів. 10:17-28
 
 

Відкрити »

(Щоб прочитати житіє святих, які поминаються в даний день, чи цитати із святого письма, клікніть по стрілочці в рядку даної дати)

  1
субота
Святого священномученика Патрикія, єпископа Пруського, і тих, що з ним
Ді. 15:35-41; Ів. 10:27-38
  2
неділя
СліпородженогоСвятого мученика Талалея і тих, що з ним
Ді. 16:16-34; Ів.9:1-38
  3
понеділок
 Святих великих царів і рівноапостольних Костянтина й Олени
Ді. 17:1-15; Гл. 1:11-19; Ів. 11:47-57; Ів. 10:1-9
  4
вівторок
Святого мученика Василиска
Ді. 17:19-28; ів. 12:19-36
  5
середа
Преподобного Михаїла, єпископа Синадського
Ді. 18:22-28; Ів. 12:36-47
  6
четвер
⊕ГОСПОДНЄ ВОЗНЕСЕННЯ
Ді. 1:1-12; Лк. 24:36-53
7
п’ятниця
Третє віднайдення чесної голови святого Івана Предтечі
Ді. 19:1-8; 2 Кр.4:6-15; Ів. 14:1-11; Мт. 11:2-15
  8
субота
Святого апостола Карпа, одного з сімдесятьох
Ді. 20:7-12; Ів. 14:10-21
  9
неділя
Святого священномученика Терапонта
Ді. 20:16-18,28-36; Ів. 17:1-13
  10
понеділок
Преподобного Микити, єпископа Халкедонського
Святого священномученика Елладія
Святого мученика Євтихія, що в Мелитині
Ді. 21:8_14; Ів. 14:27-15:7
  11
вівторок
Святої преподобномучениці Теодосії
Ді. 21:26-32; Ів. 16:2-13
  12
середа
Преподобного Ісаакія, ігумена обителі Далматської
Ді. 23:1-11; Ів.16:15-23
  13
четвер
Святого апостола Єрмія
Святого мученика Єрмея

Ді. 25:13-19; Ів. 16:23-33
14
п’ятниця
Святого мученика Юстина Філософа і тих, що з ним
Ді. 27:1-44; Ів. 17:18-26
  15
субота
Во святих отця нашого Никифора, патріярха Царгородського, ісповідника
Ді. 28:1-31; 1 Сл. 4:13-17; Ів. 21: 15-25; Ів. 5:24-30
  16
неділя
⊕ ЗІСЛАННЯ СВЯТОГО ДУХА
Ді. 2:1-11; Ів. 7:37-52,8:12
17
понеділок
⊕ Святої Животворящої Тройці
святих отця нашого Митрофана, патріярха Царгородського

Еф. 5:9-19; Мт. 18:10-20
18
вівторок
Святого священномученика Доротея, єпископа Тирського
Рм. 1:1-7,13-17; Мт. 4:25-5:13
19
середа
Преподобного Висаріона, чудотворця
Преподобного Іларіона Нового, ігумена обителі Далматської

Рм. 1:18-27; Мт. 5:20-26
20
четвер
Святого мученика Теодота Анкирського
Рм. 1:28-2:9; Мт. 5:27-32
21
п’ятниця
Святого великомученика Теодора Стратилата
Во святих отця нашого Єфрема, патріярха Антіохійського

Рм. 2:14-29; Мт. 5:33-41
22
субота
Во святих отця нашого Кирила, архиєпископа Олександрійського
Святих мучениць Теклі, Марти, Марії, Маріянни та Енеїм
Рм. 1:7-12; Мт. 5:42-48
  23
неділя
Всіх святих
Святого священномученика Тимотея, єпископа Пруського

Святих мучеників Олександра та Антоніни
Євр. 11:33-12:2; Мт.10:32-36,19:27-30
  24
понеділок
Початок Петрівки
Святих апостолів Вартоломея і Варнави

Рм. 2:28-3:18; Ді. 11:19-26,29-30; Мт. 6:31-34,7:9-11; Лк. 10:16-21
  25
вівторок
Преподобних Онуфрія Великого і Петра Атонського
Рм. 4:4-12; Мт. 7:15-21
26
середа
Святої мучениці Акилини
Святого Трифилія, єпископа Левкусії Кипрської

Рм. 4:13-25; Мт. 7:21-23
  27
четвер
⊕ Пресвятої Євхаристії
Священномученика Миколая Чарнецького і 24-х українських мучеників
Святого пророка Єлисея
Методія, патріярха Царгородського

Рм. 5:10-16; 1 Кр. 23-32; Мт. 8:23-27; Ів. 6:48-54
28
п’ятниця
Святого пророка Амоса
Преподобного Єроніма
Рм. 5:17-6:2; Мт. 9:14-17
  29
субота
Святого чудотворця Тихона, єпископа Аматунського
Рм. 3:19-26; Мт. 7:1-8
  30
неділя
Святих мучеників Мануїла, Савела та Ісмаїла
Святих мучеників Ісавра, Василія, Інокентія, Єрмія та інших

Рм. 2:10-16; Мт. 4:18-23

 


Відкрити »

(Щоб прочитати житіє святих, які поминаються в даний день, чи цитати із святого письма, клікніть по стрілочці в рядку даної дати)

  1
понеділок
Святих мучеників Леонтія, Іпатія і Теодула
Рм. 7:1-13; Мт. 9:36-10:8
  2
вівторок
†Апостола Юди, брата Господнього
Святого мученика Зосими

Рм. 7:14-8:2; Юди 1:1-10; Мт. 10:9-15; Ів. 14:21-24
3
середа
Святого священномученика Методія, єпископа Патарського
Рм. 8:2-13; Мт. 10:16-22
  4
четвер
Святого мученика Юліяна Тарсійського
Рм. 8:22-27; Мт. 10:23-31
5
п’ятниця
⊕Найсвятішого Серця Христового
Святого священномученика Євсевія, єпископа Самосатського
Святих мучеників Галактіона та Юліянії

Рм. 9:6-19; Євр. 2:11-18; Мт. 10:32-36,11:1; Ів. 3:13-17
  6
субота
†Співстражд. Пресвятої Богородиці
Святої мучениці Агрипіни
Рм. 3:28-4:3; Фл. 2:5-11; Мт. 7:24-8:4; Ів. 19:25-27
  7
неділя
⊕Різдво святого Івана Христителя
Матері Божої Неустанної Помочі

Рм. 5:1-10; Рм. 13:11-14:4; Мт. 6:22-33; Лк. 1:1-25,57-68,76,80
  8
понеділок
Святої преподобномучениці Февронії
Рм. 9:18-33; Мт. 11:2-15
  9
вівторок
Преподобного Давида, що в Солуні
Рм. 10:11-11:2; Мт. 11:16-20
10
середа
Преподобного Самсона странноприємця
Рм. 11:2-12; Мт. 11:20-26
  11
четвер
Перенесення мощей святих безсрібників Кира і Івана
Рм. 11:13-24; Мт. 11:27-30
12
п’ятниця
⊕ВЕРХОВНИХ АПОСТОЛІВ ПЕТРА І ПАВЛА
Рм. 11:25-36; 2 Кр. 11:21-12:9; Мт. 12:1-8; Мт. 16:13-19
  13
субота
†Собор 12-ох апостолів
Рм. 6:11-17; 1 Кр. 4:9-16; Мт. 8:14-23; Мр. 3:13-19
  14
неділя
Всіх святих українського народу
Святих безсрібників і чудотворців Косми і Дам’яна

Рм. 6:18-23; Рм. 8:28-39; Мт. 8:5-13; Мт. 5:1-16
  15
понеділок
†Покладання Ризи Пресвятої Богородиці у Влахерні
Во святих отця нашого Ювеналія, патріярха Єрусалимського
Євр. 9:1-7; Рм. 12:4-5,15-21; Мт. 12:9-13; Лк. 10:38-42,11:27-28
  16
вівторок
Святого мученика Якинта
Во святих отця нашого Анатолія, патріярха Царгородського

Рм. 14:9-18; Мт. 12:14-16,22-30
  17
середа
Во святих отця нашого Андрея, архиєпископа Критського, Єрусалимлянина
Преподобної Марти, матері святого Симеона Дивногорця

Рм. 15:7-16; Мт. 12:38-45
  18
четвер
†Преподобного Атанасія Атонського
Преподобного Лампада Чудотворця, що в Іринополі
Святої мучениці Анни
Святої мучениці Кирили

Рм. 15:17-29; Гл. 5:22-6:2; Мт. 12:46-13:3; Лк. 6:17-23
19
п’ятниця
Преподобного Сисоя Великого
Рм. 16:1-16; Мт. 13:4-9
  20
субота
Преподобних отців наших Томи, що в Малеї, і Акакія, що в “Ліствиці”
Святої мучениці Киріякії
Рм. 8:14-21; Мт. 9:9-13
  21
неділя
Святого великомученика Прокопія
Рм. 10:1-10; Мт. 8:28-9:1
  22
понеділок
Святого священномученика Панкратія, єпископа Тавроменійського
Теодора, єпископа Едеського
Святих посників десять тисяч
Рм. 16:17-24; Мт. 13:10-23
  23
вівторок
†Преподобного Антонія Печерського
Святих сорока п’яти мучеників, що в Нікополі Вірменському

1 Кр. 1:1-9; Гл. 5:22-6:2; Мт. 13:24-30; Лк. 6:17-23
  24
середа
Святої праведної княгині Ольги, у хрещенні Олени
Святої мучениці і всехвальної Євфимії

1 Кр. 2:9-3:8; Мт. 13:31-36
  25
четвер
Святих мучеників Прокла та Іларія
Преподобного Михаїла Малеїна
Святої мучениці Марії Голендухи

1 Кр. 3:18-23; Мт. 13:36-43
26
п’ятниця
Собор святого архангела Гавриїла
Преподобного Стефана Саваїта

1 Кр. 4:5-8; Мт. 13:44-54
  27
субота
Святого апостола Акили
Преподобного Онисима

Рм. 9:1-5; Мт. 9:18-26
  28
неділя
†Рівноапостольного Володимира Великого, князя Київського
Святих мучеників Кирика і Юліти

Рм. 12:6-14; Гл. 1:11-19; Мт. 9:1-8; Ів. 10:1-9
  29
понеділок
Святого священномученика Атиногена і десяти його учнів
Святих отців шести Вселенських Соборів

1 Кр. 5:9-6:11; Мт. 13:54-58
  30
вівторок
Святої великомучениці Марини
1 Кр. 6:20-7:12; Мт. 14:1-13
  31
середа
Святого мученика Якинта, що в Амастриді
Святого мученика Еміліяна

1 Кр. 7:12-24; Мт. 14:35-15:11

 


Відкрити »

(Щоб прочитати житіє святих, які поминаються в даний день, чи цитати із святого письма, клікніть по стрілочці в рядку даної дати)

  1
четвер
Преподобної Макрини, сестри святого Василія Великого
Преподобного Дія
1 Кр. 7:24-35; Мт.15:12-21
2
п’ятниця
†Святого славного пророка Іллі
1 Кр. 7:35-8:7; Як. 5:10-20; Мт. 15:29-31; Лк. 4:22-30
  3
субота
Преподобних отців наших Симеона, Христа ради юродивого, та Івана, його сопосника
Святого пророка Єзекиїла
Рм. 12:1-3; Мт. 10:37-11:1
  4
неділя
Святої мироносиці і рівноапостольної Марії Магдалини
Повернення мощів св. свщмч. Фоки.
Рм. 15:1-7; Мт. 9:27-35; Ів. 17:1-13
  5
понеділок
Святих мучеників Трофима, Теофіла і тих, що з ними
Святого священномученика Аполінарія, єпископа Равенського
1 Кр. 9:13-18; Мт. 16:1-6
  6
вівторок
†Святих мучеників Бориса і Гліба, у святому хрещенні Романа і Давида
Святої мучениці Христини

1 Кр. 10:5-12; Рм. 8:28-39; Мт. 16:6-12; Ів. 15:17-16:2
  7
середа
†Успення святої Анни, матері Пресвятої Богородиці
Святої Олімпіяди
Святої Євпраксії
1 Кр. 10:12-22; Гл. 4:22-31; Мт. 16:20-24; Лк. 8:16-21
  8
четвер
Святого священномученика Єрмолая і тих, що з ним
Святої преподобномучениці Параскеви
1 Кр. 10:28-11:7; Мт. 16:24-28
9
п’ятниця
†Святого великомученика і цілителя Пантелеймона
Преподобної матері нашої Анфіси
1 Кр. 11:8-22; 2 Тм. 2:1-10; Мт. 17:10-18; Ів. 15:17-16:2
  10
субота
Святих апостолів і дияконів Прохора, Никанора, Тимона і Пармена
Во святих отця нашого Інокентія, папи Римського
Рм. 13:1-10; Мт. 12:30-37
  11
неділя
Святого мученика Каленика
Святої дівомучениці Серафими
1 Кр. 1:10-18; Мт. 14:14-22
  12
понеділок
Святих апостолів Сили, Сильвана і тих, що з ними
Святого мученика Івана, воїна
Святої мучениці Юліти
1 Кр. 11:31-12:6; Мт. 18:1-11
  13
вівторок
Передсвяття походу з чесним і животворящим Хрестом Господнім.
Святого і праведного Євдокима
1 Кр. 12:12-26; Мт. 18:18-22,19:1-2,13-15
14
середа
Початок спасівки
Похід із древом Чесного і Животворящого Хреста
Пам’ять святих семи мучеників Макавеїв
1 Кр. 13:4-14:5; Мт .20:1-16
  15
четвер
Перенесення мощей святого первомученика й архидиякона Стефана
Святого священномученика Стефана, папи Римського, і тих, що з ним
1 Кр. 14:6-19; Мт. 20:17-28
16
п’ятниця
Преподобних Ісаакія, Далмата і Фавста
1 Кр. 14:26-40; Мт. 21:12-14,17-20
  17
субота
Пам’ять сімох святих отроків, що в Ефесі
Святої преподобномучениці Євдокії
Рм. 14:6-9; Мт. 15:32-39
  18
неділя
Передпразденство Преображення Господа нашого Ісуса Христа
Святого мученика Євсигнія
1 Кр. 3:9-17; Мт. 14:22-34
  19
понеділок
⊕ПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДНЄ
1 Кр. 15:12-19; 2 Пт. 1:10-19; Мт. 21:18-22; Мт. 17:1-9
  20
вівторок
Святого преподобномученика Дометія
Благовірної цариці Пульхерії
1 Кр. 15:29-38; Мт. 21:23-27
21
середа
Святого Еміліяна, ісповідника, єпископа Кизицького
1 Кр. 16:4-12; Мт. 21:28-32
  22
четвер
†Святого апостола Матія
2 Кр. 1:1-7; Ді. 1:12-17;21-26; Мт. 21:43-46; Лк. 9:1-6
23
п’ятниця
Святого мученика архидиякона Лаврентія, святого Сикста, папи Римського, і тих, що з ним
2 Кр. 1:12-20; Мт. 22:23-33
  24
субота
Святого мученика архидиякона Євпла
Рм. 15:30-33; Мт. 17:24-18:4
  25
неділя
Святих мучеників Фотія й Аникита
1 Кр. 4:9-16; Мт. 17:14-23
  26
понеділок
Преподобного Максима Ісповідника
2 Кр. 2:4-15; Мт. 23:13-22
  27
вівторок
Передпразденство Успення Пресвятої Богородиці
†Перенесення чесних мощів прп. Теодсія, ігумена Печерського
Святого пророка Міхея
2 Кр. 2:14-3:3; Євр. 13:7-16; Мт. 23:23-28; Мт. 11:27-30
  28
середа
⊕УСПІННЯ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ
2 Кр. 3:4-11; Фл. 2:5-11; Мт. 23:29-39; Лк. 10:38-42, 11:27-28
  29
четвер
Перенесення з Едеси до Царгорода Нерукотворного образу Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, названого Святим Обрусом.
Святого мученика Діомида
2 Кр. 4:1-6; Мт. 24:13-28
30
п’ятниця
Святого мученика Мирона
Святих мучеників Павла і Юліянії
2 Кр. 4:13-18; Мт. 24:27-33,42-51
  31
субота
Святих мучеників Флора і Лавра
1 Кр. 1:3-9; Мт. 19:3-12

 


Відкрити »

 

(Щоб прочитати житіє святих, які поминаються в даний день, чи цитати із святого письма, клікніть по стрілочці в рядку даної дати)

  1
неділя
Святого мученика Андрея Стратилата, сотника, і тих, що з ним
Святих мучеників Тимотея, Агафії і Теклі
1 Кр. 9:2-12; Мт. 18:23-35
  2
понеділок
Святого пророка Самуїла
2 Кр. 5:10-15; Мр. 1:9-15
  3
вівторок
Святого апостола Тадея
Святої мучениці Васси та її дітей: Теогнія, Агапія і Піста
2 Кр. 5:15-21; Мр. 1:16-22
  4
середа
Святого мученика Агатоніка і тих, що з ним: Зотика, Теопрепія, Акиндина і Северіяна
2 Кр. 6:11-16; Мр. 1:23-28
  5
четвер
Віддання Успіння
Святого мученика Луппа
Святого священномученика Іринея
Во святих отця нашого Каленика, патріярха Царгородського
2 Кр. 7:1-10; Мр. 1:29-35
  6
п’ятниця
Святого священномученика Євтихія, учня святого Івана Богослова
2 Кр. 7:10-16; Мр. 2:18-22
  7
субота
Повернення мощей святого апостола Вартоломея
Святого апостола Тита
Во святих отця нашого Мина, патріярха Царгородського
1 Кр. 1:26-29: Мт. 20:29-34
  8
неділя
Святих мучеників Андріяна і Наталії
1 Кр. 15:1-11; Мт. 19:16-26
  9
понеділок
Преподобного Пімена
2 Кр. 58:7-15; Мр. 3:6-12
  10
вівторок
Преподобного Мойсея Мурина
Во святих отця нашого Августина, єпископа Іппонського
2 Кр. 8:16-9:5; Мр. 3:13-19
11
середа
†Усікновення голови святого Івана Христителя
2 Кр. 9:12-10:7; Ді. 13:25-33; Мр. 3:20-27; Мр. 6:14-30
  12
четвер
Святих патріярхів Царгородських Олександра, Івана, Павла Нового
2 Кр. 10:7-18; Мр. 3:28-35
13
п’ятниця
†Положення чесного пояса Пресвятої Владичиці нашої Богородиці
2 Кр. 11:5-21; Євр. 9:1-7; Мр. 4:1-9; Лк. 10:38-42,11:27-28
  14
субота
†Початок Церковного року року
Пам’ять преподобного Симеона Стовпника та матері його Марти
Собор Пресвятої Богородиці, що в Міясинах
Святого мученика Айтала. Святих мучениць 40 дів. Святого Аммуна, диякона і їх учителя
Святої мучениці Калісти та святих мучеників Євода і Єрмогена, її братів
Пам’ять праведного Ісуса Навина
1 Кр. 2:6-9; 1 Тм. 2:1-7; Мт. 22:15-22; Лк. 4:16-22
  15
неділя
Святого мученика Маманта
Во святих отця нашого Івана Посника, патріярха Царгородського
1 Кр. 16:13-24; Мт. 21:33-42
  16
понеділок
Святого священномученика Антима, єпископа Никомидійського
2 Кр. 12-10-19; Мр.4:10-23
  17
вівторок
Святого пророка і Боговидця Мойсея
Святого священномученика Вавили, архиєпископа Антіохійського
Святого священномученика Вавили, никомидійського вчителя, і з ним 84 младенців
Святих мучениць Єрміони і Євтихії
2 Кр. 12:20-13:2; Мр. 4:24-34
  18
середа
Святого пророка Захарії та святої і праведної Єлисавети
2 Кр. 13:3-13; Мр. 4:35-41
  19
четвер
Спогад про чудо, яке було в Колосах, що в Хонах, від архистратига Михаїла
Святого мученика Євдоксія
Гл. 1:1-10,20-2:5; Мр. 5:1-20
20
п’ятниця
Передпразденство Різдва Пресвятої Богородиці
Святого мученика Созонта
Гл. 2:6-10; Еф. 6:10-17; Мр. 5:22-24,35-6:1; Ів. 15:17-16:2
  21
субота
⊕РІЗДВО ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ
1 Кр. 4:1-5; Фл. 2:5-11; Мт. 23:1-12; Лк. 10:38-42,11:27-28
  22
неділя
Святих і праведних богоотців Йоакима і Анни
Святого мученика Северіяна
2 Кр. 1:21-2:4; Гл. 6:11-18; Мт. 22:1-14; Ів. 3:13-17
  23
понеділок
Святих мучениць Минодори, Митродори і Німфодори
Гл. 2:11-16; Мр. 5:24-34
  24
вівторок
Преподобної Теодори, що в Олександрії
Гл. 2:21-3:7; Мр. 6:1-7
  25
середа
Святого священномученика Автонома
Гл. 3:15-22; Мр. 6:7-13
  26
четвер
Передпразденство Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього
Пам’ять оновлення храму святого Воскресення Христа
Святого священномученика Корнилія, сотника
Гл. 3:23-4:5; 1 Кр. 2:6-9; Мр. 6:30-45; Мт. 10:37-11:1
27
п’ятниця
⊕ВОЗДВИЖЕННЯ ХРЕСТА ГОСПОДНЬОГО
Гл. 4:8-21; 1 Кр. 1:18-24; Мр. 6:45-53; Ів. 19:6-11,13-20,25-28,30-35
  28
субота
Святого великомученика Микити
1 Кр. 4:17-5:5; 1 Кр. 1:26-29; Мт. 24:1-13; Ів. 8:21-30
  29
неділя
Святої великомучениці Євтимії всехвальної
2 Кр. 4:6-15; Гл. 2:16-20; Мт. 22:1-13; Мр. 8:34-9:1
  30
понеділок
Святої мучениці Софії і трьох її дочок, Віри, Надії, Любови
Гл. 4:28-5:10; Мр. 6:54-7:8

 


Відкрити »

 

(Щоб прочитати житіє святих, які поминаються в даний день, чи цитати із святого письма, клікніть по стрілочці в рядку даної дати)

  1
вівторок
Преподобного Євменія, єпископа Гортинського, чудотворця
Гл. 5:11-21; Мр. 7:5-16
  2
середа
Святих мучеників Трофима, Савватія і Доримедонта
Гл. 6:2-10; Мр. 7:14-24
  3
четвер
Святих мучеників і ісповідників – великого князя Михаїла і боярина його Теодора, чернігівських чудотворців
Святого великомученика Євстахія Плакиди і тих, що з ним
Еф. 1:1-9; Мр. 7:24-30
4
п’ятниця
Святого апостола Кондрата, що в Магнисії
Еф. 1:7-17; Мр. 8:1-10
  5
субота
Святого священномученика Фоки, єпископа Синопійського
Святого пророка Йони
Преподобного Йони пресвітера
1 Кр. 10:23-28; Мт. 24:34-44
  6
неділя
Зачаття чесного і славного пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Івана
2 Кр. 6:1-10; Мт. 25:14-30
  7
понеділок
Святої первомучениці і рівноапостольної Теклі
Еф. 1:22-2:3; Мр. 10:46-52
  8
вівторок
Преподобної Євфросинії
Еф. 2:19-3:7; Мр. 11:11-23
  9
середа
†Переставлення святого апостола і євангелиста Івана Богослова
Еф. 3:8-21; 1 Ів. 4:12-19; Мр. 11:23-26; Ів. 19:25-27,21:24-25
  10
четвер
Святого мученика Калістрата і дружини його
Еф. 4:14-19; Мр. 11:27-33
11
п’ятниця
†Преподобного отця нашого й ісповідника Харитона
Еф. 4:17-25; 2 Кр. 4:6-15; Мр. 12:1-12; Лк. 6:17-23
  12
субота
Преподобного Киріяка, самітника
1 Кр. 14:20-25; Мт. 25:1-13
  13
неділя
Святого священномученика Григорія, єпископа Великої Вірменії
2 Кр. 6:16-7:1; Мт. 15:21-28
  14
понеділок
⊕Покров Пресвятої Богородиці
Еф. 4:25-32: Євр. 9:1-7; Лк. 3:19-22; Лк. 10:38-42,11:27-28
  15
вівторок
Святого священномученика Кипріяна і святої мучениці Юстини
Святого блаженного Андрея, Христа ради юродивого
Еф. 5:20-26; Лк. 3:23-4:1
  16
середа
Святого священномученика Діонисія Ареопагіта, учня святого апостола Павла
Еф. 5:25-33; Лк. 4:1-15
  17
четвер
Святого священномученика Єротея
Еф. 5:33-6:9; Лк. 4:16-22
18
п’ятниця
Святої мучениці Харитини
Преподобного отця нашого Аммона
Еф. 6:18-24; Лк. 4:23-30
  19
субота
†Святого апостола Томи
1 Кр. 4:9-16; 1 Кр. 15:39-45; Лк. 4:31-36; Ів. 20:19-31
  20
неділя
Святих мучеників Сергія і Вакха
2 Кр. 9:6-11; Лк. 5:1-11
  21
понеділок
Преподобної Пелагії
Преподобної Таїсії
Флп. 1:1-7; Лк. 4:37-44
  22
вівторок
†Святого апостола Якова Алфеєвого
Преподобного Андроника і жінки його Атанасії
Флп. 1:8-14; 1 Кр. 4:9-16; Лк. 5:12-16; Лк. 10:16-21
  23
середа
Святих мучеників Євлампія і Євлампії, сестри його
Флп. 1:12-20; Лк. 5:33-39
  24
четвер
Святого апостола Филипа, одного з семи дияконів
Преподобного Теофана Начертанного, єпископа Нікейського і творця канонів
Флп. 1:20-27; Лк. 6:12-19
25
п’ятниця
Святих мучеників Прова, Тараха й Андроника
Преподобного Косми Святоградця, єпископа Маюмського і творця канонів
Флп. 1:27-2:4; Лк. 6:17-23
  26
субота
Святих мучеників Карпа, єпископа Тиатирського, Папила, диякона, Агатодора та Агатоніки, сестри Папили
1 Кр. 15:58-16:3; Лк. 5:17-26
  27
неділя
Святих мучеників Назарія, Гервасія, Протасія і Келсія
Преподобної матері нашої Параскеви Терновської
2 Кр. 11:31-12:9; Кл. 1:12-20; Лк. 6:31-36; Ів. 18:33-37
  28
понеділок
Преподобного Євтимія Нового
Святого преподобномученика Лукіяна, пресвітера Великої Антіохії
Флп. 2:12-16; Лк. 6:24-30
  29
вівторок
Святого мученика Лонгина сотника
Флп. 2:16-23; Лк. 6:37-45
  30
середа
Святого пророка Осії
Святого преподобномученика Андрея Критського
Флп. 2:24-30; Лк. 6:46-7:1
  31
четвер
†Святого апостола і євангелиста Луки
Флп. 3:1-8; Кл. 4:5-9,14,18; Лк. 7:17-30; Лк. 10:16-21

 

 


Відкрити »

(Щоб прочитати житіє святих, які поминаються в даний день, чи цитати із святого письма, клікніть по стрілочці в рядку даної дати)

1
п’ятниця
Блаженного священномученика єпископа Теодора (Ромжі)
Святого пророка Йоіла
Святого мученика Уара
Святого священномученика Садота
Флп. 3:8-19; Лк. 7:31-35
  2
субота
Святого великомученика Артемія
2 Кр. 1:8-11; Лк. 5:27-32
  3
неділя
Преподобного Іларіона Великого
Гл. 1:11-19: Лк. 7:11-16
  4
понеділок
Святого рівноапостольного Аверкія, єпископа Єрапольського, чудотворця
Святих сімох отроків, що в Ефесі
Флп. 4:10-23; Лк. 36-50
  5
вівторок
Святого апостола Якова, по плоті брата Господнього
Во святих отця нашого Ігнатія, патріярха Царгородського
Кл. 1:1-2,7-11; Лк. 8:1-3
  6
середа
Святого мученика Арети і тих, що з ним
Кл. 1:18-23; Лк. 8:22-25
  7
четвер
Святих мучеників Маркіяна і Мартирія
Кл. 1:24-29; Лк. 9:7-11
8
п’ятниця
⊕Святого і славного великомученика Димитрія Мироточця
Кл. 2:1-7; 2 Тм. 2:1-10; Лк. 9:12-17; Ів. 15:17-16:2
  9
субота
Святого мученика Нестора
Святої мучениці Капітоліни і рабині її Єратиїди
2 Кр. 3:12-18; Лк. 6:1-10
  10
неділя
Святих мучеників Терентія і Неоніли
Преподобного Стефана Саваїта, творця канонів
Святої мучениці Параскеви, названої П’ятниця
Гл. 2:16-20; Лк. 8:5-15
  11
понеділок
Святої преподобномучениці Анастасії Римлянки
Преподобного Аврамія Затворника і блаженної Марії, племінниці його
Кл. 2:13-20; Лк. 9:18-22
  12
вівторок
Святих мучеників Зиновія і Зиновії, сестри його
Преподобного Маркіяна, єпископа Сиракузького
Святих мучеників Астерія, Клавдія, Неона і Неоніли
Святих апостолів Терція, Марка, Юста й Артема
Кл. 2:20-3:3; Лк. 9:23-27
  13
середа
Святих апостолів Стахія, Ампліята, Урвана і Наркиса
Преподобної Маври
Святого мученика Єпимаха
Кл. 3:17-4:1; Лк. 9:44-50
  14
четвер
Святих чудотворців і безсрібників Косми і Дам’яна
Преподобної Теодотії, матері святих Косми і Дам’яна
Кл. 4:2-9; Лк. 9:49-56
15
п’ятниця
Святих мучеників Акиндина, Пигасія, Афтонія, Єлпидифора, Анемподиста
Кл. 4:10-18; Лк. 10:1-15
  16
субота
Святих мучеників Акепсима, єпископа, Йосифа, пресвітера, й Айтала, диякона
2 Кр. 5:1-10; Лк. 7:1-10
  17
неділя
Преподобного отця нашого Йоаникія Великого
Святого мученика Никандра, єпископа Мирського, і Єрмея, пресвітера
Гл. 6:11-18; Лк. 16:19-31
  18
понеділок
Святих мучеників Галактіона і Єпистими
Святих апостолів з сімдесяти, Патроваса, Герми, Ліна, Ґая і Філолога
1 Сл. 1:1-5; Лк. 10:22-24
  19
вівторок
Во святих отця нашого Павла, архиепископа Царгородського, ісповідника
1 Сл. 1:6-10; Лк. 11:1-10
  20
середа
Блаженної Преподобної Йосафати (Гордашевської)
Святого мученика Єрона і тих, що з ним в Мелитині
Преподобного чудотворця Лазаря, що постив на Галисійській горі
1 Сл. 2:1-8; Лк. 11:9-13
  21
четвер
⊕Собор святого архистратига Михаїла й інших безплотних сил
1 Сл. 2:9-14; Євр. 2:2-10; Лк. 11:14-23; Лк. 10:16-21
22
п’ятниця
Святих мучеників Онисифора і Порфирія
Преподобної Матрони
Преподобної Теоктисти, що з Лезвії
Преподобного Івана Колова
1 Сл. 2:14-19; Лк. 11:23-26
  23
субота
Святих апостолів Ераста, Олімпія, Родіона, Сосипатра, Терція і Кварта
Преподобного отця нашого Теостирикта, що в Символах
2 Кр. 8:1-5; Лк. 8:16-21
  24
неділя
Святого мученика Мини
Страждання святих мучеників Віктора і Стефаниди
Святого мученика Вікентія, диякона
Преподобного отця нашого й ісповідника Теодора Студита
Еф. 2:4-10; Лк. 8:26-39
  25
понеділок
⊕Святого священномученика Йосафата, архиєпископа Полоцького
Во святих отця нашого Івана Милостивого, патріярха Олександрійського
Преподобного отця нашого Ніла, Єгипетського посника
1 Сл. 2:20-3:8; Євр. 4:14-5:10; Лк. 11:29-33; Ів. 10:9-16
  26
вівторок
†Во святих отця нашого Івана Золотоустого, архиєпископа Царгородського
1 Сл. 3:9-13; Євр. 7:26-8:2; Лк. 11:42-46; Ів. 10:9-16
  27
середа
Святого і всехвального апостола Филипа, одного з дванадцяти
1 Сл. 4:1-12; 1 Кр. 4:9-16; Лк. 11:42-46; Ів. 1:43-51
  28
четвер
Святих мучеників та ісповідників Гурія, Самона й Авіва, диякона
1 Сл. 5:1-8; Лк. 11: 47-12:1
29
п’ятниця
†Святого апостола і євангелиста Матея
1 Сл. 5:9-13,24-28; 1 Кр. 4:9-16; Лк. 12:2-12; Мт. 9:9-13
  30
субота
Во святих отця нашого Григорія, єпископа Неокесарійського, чудотворця
2 Кр. 11:1-6; Лк. 9:1-16

 


Відкрити »

 

(Щоб прочитати житіє святих, які поминаються в даний день, чи цитати із святого письма, клікніть по стрілочці в рядку даної дати)

  1
неділя
Святого мученика Платона
Святого мученика Романа і отрока Варула
Еф. 2:14-22; Лк. 8:41-56
  2
понеділок
Святого пророка Авдія
Святого мученика Варлаама
Святих отців Варлаама та Йоасафа індійських
2 Сл. 1:1-10; Лк. 12:13-15,22-31
  3
вівторок
Передсвяття Введення в храм Пресвятої Богородиці
Святого преподобного Григорія Декаполита
Святого Прокла, патріярха Царгородського
2 Сл. 1:10-2:2; Лк. 12:42-48
  4
середа
⊕ВВЕДЕННЯ В ХРАМ ПРЕСВЯТОЇ ВЛАДИЧИЦІ НАШОЇ БОГОРОДИЦІ І ПРИСНОДІВИ МАРІЇ
2 Сл. 2:1-12; Євр. 9:1-7; Лк. 12:48-59; Лк. 10:38-42,11:27-28
  5
четвер
Святого апостола Филимона і тих, що з ним
Святої мучениці Кикилії
2 Сл. 2:13-3:5; Лк. 13:1-9
  6
п’ятниця
Святого отця нашого Амфилохія, єпископа Іконійського
Святого Григорія, єпископа Акрагантійського
2 Сл. 3:6-18; Лк. 13:31-35
  7
субота
Святої великомучениці Катерини
Святого великомученика Меркурія
Гл. 1:3-10; Лк. 9:37-43
  8
неділя
Святого священномученика Климента, папи Римського
Святого Петра Олександрійського
Еф. 4:1-6; Лк. 10:25-37
  9
понеділок
Святого преподобного Аліпія Стовпника
1 Тм. 1:1-7; Лк. 14:12-15
  10
вівторок
Святого великомученика Якова Персянина
Святого преподобного Паладія
1 Тм. 1:8-14; Лк. 14:25-35
11
середа
Святого преподобномученика Стефана Нового
Святого мученика Іринарха і семи жінок із ним
1 Тм. 1:18-20,2:8-15; Лк. 15:1-10
  12
четвер
Святого мученика Парамона
Святого мученика Філумена
1 Тм. 3:1-13; Лк 16:1-9
13
п’ятниця
†Святого апостола Андрея Первозванного
1 Тм. 4:4-8,16; 1 Кр. 4:9-16; Лк. 16:15-18,17:1-4; Ів. 1:35-51
  14
субота
Святого пророка Наума
Святого Філарета Милостивого
Гл. 3:8-12; Лк. 9:57-62
  15
неділя
Святого пророка Аввакума
Еф. 5:9-19; Лк. 12:16-21
  16
понеділок
Святого пророка Софонії
Святого преподобного Теодула, єпарха Царгорода
1 Тм. 5:1-10; Лк. 17:20-25
  17
вівторок
Святої великомучениці Варвари
Святого преподобного Івана Дамаскина
1 Тм. 5:11-21; Лк. 17:26-37
18
середа
Святого преподобного Сави Освященного
Гл. 5:22-6:2; 1 Тм. 5:22-6:11; Лк. 18:15-17,26-30; Мт. 11:2-30
  19
четвер
 ⊕Святого Миколая, Чудотворця Мир Ликійських
1 Тм. 6:17-21; Євр. 13:17-21; Лк. 18:31-34; Лк. 6:17-23
20
п’ятниця
Святого Амвросія, єпископа Медіоланського
2 Тм. 1:1-2,8-18; Лк. 19:12-28
  21
субота
Святого преподобного Пaтапія
Гл. 5:22-6:2; Лк. 10:19-21
  22
неділя
 ⊕Непорочне Зачаття Пресвятої Богородиці 
Еф. 6:10-17; Гл. 4:22-31; Лк. 13:10-17; Лк. 8:16-21
  23
понеділок
Святих мучеників Мини, Єрмогена і Євграфа
2 Тм. 2:20-26; Лк. 19:37-44
  24
вівторок
Святого преподобного Даниїла Стовпника
2 Тм. 3:16-4:4; Лк. 19:45-48
25
середа
Святого преподобного Спиридона чудотворця, єпископа Трімитійського
2 Тм. 4:9-22; Лк. 20:1-8
  26
четвер
†Святих мучеників Євстратія, Авксентія, Євгенія, Мардарія та Ореста
Святої мучениці Лукії-діви
Тит 1:5-2:1; Еф. 6:10-17; Лк. 20:9-18; Лк. 21:12-19
27
п’ятниця
Святих мучеників Тирса, Левкія, Филимона, Аполонія, Аріяна і Каленика
Тит 1:15-2:10; Лк. 20:19-26
  28
субота
Святого священномученика Єлевтерія
Святого преподобного Павла, що в Латрі
Еф. 1:16-23; Лк. 12:32-40
  29
неділя
Неділя Святих Праотців
Святого пророка Аггея
Кл. 1:12-18; Кл. 3:4-11; Лк. 14:16-24
  30
понеділок
Святого пророка Даниїла, і святих трьох юнаків Ананія, Азарія і Мисаїла
Євр. 3:5-11,17-19; Лк. 20:27-44
  31
вівторок
Святого мученика Севастіяна та його дружини
Євр. 4:1-13; Лк. 21:12-19