ІІ Послання Апостола Павла до Солунян

  

1

1. Привіт 1-2; подяка 3-10; молитва 11-12

1Павло, Сильван та Тимотей солунській Церкві, що в Бозі, Отці нашім, і Господі Ісусі Христі. 2Благодать вам і мир від Бога Отця і Господа Ісуса Христа! 3Мусимо за вас, брати, повсякчас дякувати Богові, як воно й годиться, бо ваша віра зростає вельми й любов кожного з вас усіх до інших збільшується. 4Тож ми самі хвалимося вами по Церквах Божих, вашою витривалістю і вірою в усіх переслідуваннях та напастях, які ви переносите. 5То знак справедливого суду Божого, щоб ви стали гідними Царства Божого, за яке і страждаєте. 6Така вже Божа справедливість: відплатити утисками тим, які утискають вас, 7а вам, що утисків зазнаєте, відпочинок з нами, коли з’явиться з неба Господь Ісус з ангелами своєї сили, 8у вогні полум’янім, щоб відплатити тим, які не знають Бога і не коряться Євангелії Господа нашого Ісуса. 9Вони зазнають кари, – вічної погибелі, – віддалені від обличчя Господа і від його слави й могутности, 10коли він прийде прославитися у своїх святих і появити себе того дня на подив усім, які увірували; бо ви увірували нашому свідченню для вас. 11Тому молимося за вас повсякчас, щоб Бог наш учинив вас гідними покликання і щоб силою наповнив усю вашу відданість доброті та ділу віри; 12щоб ім’я Господа нашого Ісуса звеличувалось у вас, а ви в ньому, за благодаттю Бога нашого і Господа Ісуса Христа.

2. Знаки, що попередять другий прихід Христа 1-4; антихрист 5-12; заклик триматися 13-17

1Благаємо вас, брати, щодо приходу Господа нашого Ісуса Христа -коли ми зберемось до нього: 2не дайте легко вивести себе з рівноваги, ані щоб вас тривожили харизмом, словом, чи листом, який нібито від нас, – що день Господній уже настає. 3Нехай ніхто жадним способом не бентежить вас! Бо спершу настане відступство й виявиться чоловік безбожний, син погибелі, 4той супротивник, який зноситься понад усе, що зветься Богом чи святощами, так що сяде сам у храмі Божім і видаватиме себе за Бога. 5Хіба не пам’ятаєте, що коли я був між вами, я говорив вам про це? 6І тепер знаєте, що саме стримує його з’явитись у часі своєму. 7Так, тайна беззаконня орудує вже тепер. Лише тепер є той, хто його стримує, аж поки не буде усунений. 8І тоді й з’явиться беззаконний, якого Господь Ісус умертвить духом уст своїх і знищить сяйвом приходу свого. 9Поява бо того буде під діянням сатани з усякого роду силою, із знаками і з неправдивими чудами 10та всяким брехливим обманом для тих, які гинуть, бо вони не прийняли любови правди, щоб їм спастися. 11І тому Бог посилає їм силу, яка зводить їх вірити неправді, – 12щоб засуджені були всі ті, які не увірували в правду, а милуються з неправедности. 13А щодо нас, то ми за вас, брати, улюблені Господом, повинні завжди дякувати Богові, що Бог вибрав вас від початку, щоб ви спаслися освяченням Духа і вірою в правду, 14до чого він вас і покликав благовіствуванням нашим, щоб ви придбали славу Господа нашого Ісуса Христа. 15Тож стійте, брати, і тримайтеся передань, яких від нас навчилися чи то усно, а чи листовно. 16Нехай же сам Господь наш Ісус Христос і Бог, Отець наш, що полюбив нас і дав нам у своїй благодаті втіху вічну й добру надію, 17врадує серця ваші та зміцнить у всякім ділі й добрім слові.

 

3. Різні вказівки про молитву, працю, послух 1-15; закінчення 16-18

1А втім, молітеся, брати, за нас, щоб Господнє слово ширилося та звеличувалося, як і у вас, 2і щоб ми визволилися від безпутніх та поганих людей, бо не в усіх – віра! 3Господь же вірний і він вас зміцнить, і збереже від злого. 4Ми певні в Господі щодо вас, що те, що ми наказуємо вам, ви чините й далі будете чинити. 5Господь же нехай направить серця ваші на любов Божу й на Христову терпеливість. 6А вам, брати, наказуємо в ім’я Господа нашого Ісуса Христа сторонитися кожного брата, який живе в ледарстві, а не за переданням, що ви його прийняли. 7Самі бо знаєте, як треба нас наслідувати. Ми ж безладдя поміж вами не коїли, 8ані не їли ні в кого дармо хліба, а вдень і вночі тяжко та гірко працювали, щоб не утруднювати з вас нікого. 9Не тому, що не маємо на це права, а тому, щоб дати себе вам за зразок, щоб ви нас наслідували. 10Бо коли ми були у вас, ми вам це наказали: Як хтось не хоче працювати, хай і не їсть. 11Та проте чуємо, що деякі у вас живуть у ледарстві й не роблять нічого, тільки байдикують. 12Таким то наказуємо і велимо Господом нашим Ісусом Христом спокійно працювати і споживати хліб, що самі заробили. 13А ви, брати, не втомлюйтеся добро чинити. 14Коли ж хтось не послухається нашого слова, що в цім листі, затавруйте такого й не приставайте з ним, йому на застидження. 15Однак, за ворога його не вважайте, лише напоумте як брата. 16Сам же Господь миру нехай дасть вам мир завжди й усяким робом. Господь з усіма вами! 17Привіт моєю, Павловою, рукою. Це знак у кожнім моїм посланні: так пишу. 18Благодать Господа нашого Ісуса Христа з усіма вами!

 

 І Послання Апостола Павла до Солунян  І Послання Апостола Павла до Тимотея