Молитви-благословення

Щоб швидше знайти потрібну молитву – клікніть по її назві

Молитва на день народження

Молитва на освячення всякої речі

Молитва на освячення солі

Молитва подорожуючих

Молитва (загальна) за відвернення стихійних нещасть

Молитва на нивах

Молитва господаря за худобу

Молитва господаря за врожай

Молитва за успіх у торгівлі

 

Молитва на день народження

Господи Боже, Владико всього світу видимого і невидимого. Від Твоєї святої волі залежать усі дні й роки життя мого. Дякую Тобі, Отче премилосердний, що Ти дозволив мені прожити ще один рік. Знаю, що за гріхи мої я недостойний цієї милости, але Ти її даєш мені з невимовного чоловіколюбства Твого. Продовжи і ще милості Твої мені, грішному, продовжи життя моє в доброчинності, в мирі з усіма рідними і в згоді з усіма ближніми.
Подай мені достаток плодів земних і все, що для вдоволення потреб моїх необхідне. Найбільше ж очисти совість мою, укріпи
мене на дорозі спасіння, щоб я, йдучи нею, після довголітнього життя на цьому світі, перейшовши в життя вічне, удостоївся бути наслідником Царства Твого Небесного. Сам, Господи, благослови цей рік, що його починаю, і всі дні життя мого. Амінь.

Молитва на освячення всякої речі

Творче і Будівничий людського роду, Дарувателю духовної ласки, Подателю вічного спасіння! Сам, Господи, пошли з висоти Духа Твого Святого і благослови цю річ (назва речі), щоб вона, озброєна силою Твого небесного заступництва, була для всіх, хто бажатиме вживати її, корисною для спасіння і сприятливою та допоміжною на все добре в ім’я Христа Господа нашого. Амінь.

Молитва на освячення солі

Боже Спасителю наш, що з’явився через пророка Єлисея в Єрихоні і там за допомогою солі зробив здоровою шкідливу воду! Сам благослови і цю сіль і зроби її приношенням радости, бо Ти – Бог наш, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва подорожуючих

Коли апостоли Твої, Ісусе Христе, були на морі в час бурі, Ти прийшов до них кажучи: «Не бійтеся», – і втихомирив бурю та привів їх спокійно до берега. Так, Господи, і мене бережи в моїй подорожі, будь помічником і захисником для мене перед усіма небезпеками, допомагай мені в труднощах і охороняй від усіх бід, які можуть мене зустрічати. Я передаю себе під Твій всемогучий покров, а Ти веди мене Своєю всесильною рукою і приведи мене до щасливого кінця моєї дороги. На Твою поміч я сподіваюся і до Тебе безперестанно буду звертати очі свої. А коли небезпека наблизиться до мене,
Ти захисти мене і приведи мене до місця безпечного і землі праведної. Амінь.

Молитва (загальна) за відвернення стихійних нещасть

(вогню, голоду, пошесті, повені, посухи тощо)
О Всемогутній Творче і Господи, Небесний Владико, що всім світом правиш і в своїй правиці всю владу тримаєш, будь до нас милостивим. Прихилися до молитви нашої щиро й охорони нас, Боже, від усякого зла й нещастя. Охорони наші хати, Всеблагий, і наші будинки, і наше майно, і господарство, і нас самих від вогню палючого. Охорони наш народ український від голоду страшного й від пошесті та мору великого. Охорони ниви й луки наші, Господи, від граду, бурі несподіваної, від зливи й повені всезаливної і від посухи всеруйнівної. Дай, Господи Милосердний, нехай збережуться наші хати й наше майно, і наше господарство і ми самі цілі. Нехай не забракне нам хліба святого для людей і паші для худоби, нехай не згинемо смертю страшною в хворобах заразливих, нехай ниви, городи й луки наші красуються багатим врожаєм у добру весну, спокійне літо й погідну осінь, щоб могли ми в здоров’ї та спокої жити, працювати й плоди своєї праці збирати, Тебе, Небесний владико, славити й Тобі єдиному поклонятися. Амінь.

Молитва на нивах

Господи Боже наш, що на початку Твого спасительного чину Ти створив небо і землю! Небо Ти прикрасив світилами, щоб вони освітлювали землю, і через них, щоб пробуджувався подив до Тебе, єдиного Творця і Владики всього творіння, землю ж Ти прикрасив рослинами і травою, і розмаїттям полів, засіяних кожне окремим родом насіння. Ти всю її прибрав красою квітів і благословив. І нині, Владико, Ти із святої оселі Твоєї милостиво зверни свої очі на цю ниву і благослови її, і збережи неушкодженою від усякого чаклування і ворожіння, всякого зла, від недоброї цікавости й підступів злих людей, дай їй у свій час приносити плід, сповнений благословення Твого. Віджени від неї всякого звіра, гусінь і мух, іржу, спекоту й засуху і без пори вітри, які приносять шкоду. Бо святе і прославлене, і величне ім’я Твоє Отця, і Сина, і Святого Духа, і нині, і повсякчас, і навіки. Амінь.

Молитва господаря за худобу

Преблагий, Боже, що Промислом своїм святим дбаєш про всіх тварин на землі й про найдрібнішу комашку, молю Тебе, Господи, дай мені діждатися достатку з моєї праці, бо вона є годувальницею моїх дітей, і не дай зменшитися йому ні від зарази злої, ні від хвороби, ні від нещасного випадку. Молю Тебе і низький поклін Тобі, Єдиному возсилаю. Амінь.

Молитва господаря за врожай

Господи Боже, Отче наш, що сказав нашому прабатькові: «В поті чола твого будеш їсти хліб свій!». Скоряюся волі Твоїй святій, з молитвою на устах орю. Допоможи мені й благослови мою працю, нехай моя нива примножиться врожаєм моїм рідним і мені, Господи, на пожиток, а Тобі на славу. Амінь.

Молитва за успіх у торгівлі

Великомученику Йоану Новому Сочавському, що був купцем.
Тропар
Про життя на землі добре піклуючись, страдальче, милостинями й частими молитвами, й сльозами і ще страждань мужньо сподобившись, Перське викрив нечестя. Ти ж Церкві був утвердженням і християн похвалою, Йоане, завжди ти в нашій пам’яті. Молись, Великомучениче Йоане, щоб успішно торгувати мені на славу Божу. Амінь.