Молитви на різні потреби

Щоб легше знайти потрібну молитву – клікніть по її назві

Ісусова молитва

Молитва на всяке прохання

Молитва перед початком всякого доброго діла

Молитва після закінчення всякого доброго діла

Молитва перед читанням Святого Письма

Молитва на прийняття просфори і свяченої води

Молитва перед обідом

Молитва по обіді

Молитва перед вечерею

Молитва по вечері

Молитва за прощення забутих гріхів

Молитва про перемогу над спокусами

Молитва про дар молитви

Молитва від розсіяння

Молитва про дар терпіння

Молитва про дар розуміння

Молитва в час нечистих помислів

Молитва, що проказуємо під час брані плотської

Молитва про визволення від нечистих помислів

Молитва про помноження любови та викорінення ненависти

Молитва учня (учениці)

Правило преподобного Серафима Саровського для мирян

Молитва від страху

 

 

Ісусова молитва

Господи, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене грішного (грішну)!

Молитва на всяке прохання

Споглянь, Владико Чоловіколюбче, милостивим оком на рабів Твоїх і почуй благання наші, що з вірою приносимо, як і сам Ти сказав: «Усе, що в молитві проситимете, віруйте – одержите, і буде вам, і знов: просіть – дасться вам». Тому й ми, що надіємось на милість Твою, хоч і недостойні, просимо: подай милість Твою рабові Твоєму (ім ’я) та вволи добре бажання його, в мирі та спокої, в здоров’ї та в довговічності все життя його збережи. І Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва перед початком всякого доброго діла

Милосердний Боже, Отче і Господи, дай мені шукати всім серцем тільки того, що потребує від мене Твоя свята воля. У кожному ділі дай мені силу шукати насамперед сповнення святих заповітів Твоїх. Настав мене на Твою праведну путь і навчи в усякій роботі не полишати цієї дороги. Сотвори моє життя таким, щоб я міг робити все з волі Твоєї, дай мені силу сповняти Твої святі заповіді. На всіх стежках життя мого підтримай мої слабі сили, оборони від лукавої спокуси і поблагослови на все добре, чисте і святе, щоб і словами уст моїх і всіма ділами життя мого я прославляв святе ім’я Твоє, Бога великого, для нас, людей, милосердного Отця, і Сина, і Святого Духа, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва після закінчення всякого доброго діла

Всемогутній Боже, милосердний Отче! Знаю, що я негідний приносити мою подяку Тобі. Ти не потребуєш нічого від мене, знаючи мою нікчемність, мою бідність перед Тобою. Але Ти дав мені ласкаво Твою заповідь приносити Тобі славослов’я і благодарення мого вдячного серця.
Великий Боже, милосердний Отче! Яку достойну Твоєї величности подяку можу принести Тобі я, бідний і нікчемний грішник? Все ж, віруючи в Твою милість до мене, грішного, в Твою всепрощаючу любов, я приношу Тобі, в імені Сина Твого, нашого Спасителя і визволителя, жертву хвали, жертву славослов’я мого відданого Тобі й вдячного серця. Ти благословляєш мене у кожній хвилині життя мого, Ти настановляєш мене на все добре, чисте і святе. Ти підтримуєш мене і провадиш дорогою Твоєю, Ти приводиш мене терпеливо до вічного блаженства в Твоїм Небеснім Царстві, прощаючи з любов’ю мої провини.
Тож нехай же слава, честь і поклоніння Тобі, Богу вічному, ніколи не замовкнуть у моїм серці, нехай воно славить Тебе, Бога милосердного, в Тройці Святій Єдиного, Отця, і Сина, і Святого Духа нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва перед читанням Святого Письма

Господи, Ісусе Христе, відкрий очі мого серця, щоб почути слово Твоє, зрозуміти його і виконати волю Твою. Не заховай від мене заповідей Твоїх, але відкрий очі мої, щоб зрозуміти силу закону Твойого. Вкажи мені невідоме і таємне премудрости Твоєї. На тебе уповаю, Боже мій, і вірую, що Ти просвітиш розум мій і утвердиш зміст світлом розуму Твойого, і я не тільки прочитаю написане, але виконаю його. Бо Ти, Господи, просвітлення тих, що в темряві перебувають, і від Тебе є всяке даяння благе і всякий дар досконалий. Амінь.

Молитва на прийняття просфори і свяченої води

Господи Боже мій, нехай буде дар Твій святий – просфора і свята Твоя вода – на прощення гріхів моїх, на просвітлення розуму мого, на здоров’я душі і тіла мого, на впокорення пристрастей і немочей моїх безмежним милосердям Твоїм, молитвами Пречистої Твоєї Матері і всіх святих Твоїх. Амінь.

Молитва перед обідом

Христе Боже, благослови їду і пиття рабам Твоїм, бо Ти святий єси, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва по обіді

Благодаримо Тебе, Христе, Боже наш, що наситив нас Твоїми земними благами. Не позбав нас і Небесного Твого Царства, але так, як Ти прийшов був, Спасе, поміж учнів Твоїх і мир дав їм, прийди й до нас і спаси нас.
Господи, помилуй (3). Господи, благослови. Благословен Бог, що милує і живить нас із своїх багатих дарів, своєю благодаттю і чоловіколюбієм, завжди, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва перед вечерею

Нехай їдять убогі і наситяться, і прославлять Бога ті, що шукають Його; живими будуть серця їхні на віки вічні. Амінь.

Молитва по вечері

Благословенний Ти, Христе, Боже наш, що дав їду у свій час. Наповни нас теж Духом Твоїм Святим і перебувай з нами по всі дні нашого життя. Амінь.

Молитва за прощення забутих гріхів

1. Владико Господи, оскільки й забути мої гріхи то є зло, Тобі, єдиному серцезнавцеві, молюся, Ти прости мені все у Твоїм чоловіколюбстві, бо тим-то і являється велич слави Твоєї, що Ти не відплачуєш грішникам за гріхи їхні, бо Ти препрославлений навіки. Амінь.

2.Господи, даруй мені дух смиренности, щоб лагідним бути до ближніх моїх і стриманим від гніву. Даруй мені дух смиренномудрости, щоб не думати про себе пихато і не величатися. Амінь.

Молитва про перемогу над споскусами

Господи Милосердний! Ти сотворив чоловіка, щоб душею і тілом прославляв Тебе і вірно Тобі служив. Ти вчинив моє тіло храмом Святого Духа і освячуєш мене щоразу, коли в Пресвятій Євхаристії я приймаю найсвятіше Тіло і Кров Твого Єдинородного Сина Ісуса Христа.
Дай мені, Господи, силу, щоб я міг мужньо і успішно переборювати спокуси злого духа та всі мої пристрасті й пожадання. Зачини двері мого серця перед бажанням земної слави і дочасного майна, не дай доступу ненависті й заздрощам, віджени від мене гріховні думки й пожадання та дай силу подолати їх.
Дозволь, щоб я через щоденні перемоги віддав усі сили мого духа і тіла Тобі на служіння. Укріпи, Господи, Твоєю милістю мою слабосилу людську природу, допоможи мені, щоб я щораз більше освячував себе, а колись у майбутньому житті прийми мене до Твоєї небесної слави разом з усіма святими і тими, що вірно служили Тобі.
Згадай, Пречиста Діво Маріє і Мати моя Небесна, що я віддався тобі в опіку і тобі хочу належати. Спасай мене в усіх спокусах. Амінь.

Молитва про дар молитви

Навчи мене, Господи, ревно молитись до Тебе з увагою і любов’ю, без яких молитва не буває почута! Нехай не принесу Тобі недбалої молитви й не впаду в гріх.

Молитва від розсіяння

Розсіяний розум мій збери, Господи, і застигле серце очисти; як Петру, дай покаяння; як митарю – взивання; як блудниці – сльози, щоб голосити до Тебе, Боже: Господи, спаси мене, бо Ти єдиний і чоловіколюбець.

Молитва про дар терпіння

О дивний Сотворителю Чоловіколюбний Владико, многомилостивий Господи! Із серцем сокрушенним і смиренним молю Тебе: не погордуй грішним молінням моїм, не відкинь моїх сліз і ридання, почуй мене, як хананеянку і як блудницю прийми, яви і на мені, грішному, велику милість чоловіколюбства Твого, ризою Твоєю чесною захисти, помилуй і підкріпи мене, щоб всі біди і напасті, які посилаються від Тебе, з подякою в надії на вічні блага перетерпів. Особливо ж смуток мій на радість перетвори, щоб не впав я у відчай і не загинув, окаянний. Бо Ти джерело милости і спасіння нашого надія, Христе Боже наш, і Тобі славу возсилаємо із безначальним Твоїм Отцем і з Пресвятим Благим і Животворящим Твоїм Духом, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва про дар розуміння

Даруй, Господи, моєму недостоїнству благодать розуміння, щоб розпізнавати Тобі угодне, а мені корисне; й не тільки розпізнавати, а й звершувати його і не прив’язуватися до нікчемного, щоб співстраждати стражденним і бути милосердним до грішників.

Молитва в час нечистих помислів

(Спонука до гріха або смуток, відчай чи інша спокуса.)
Враже, слова твої на голову твою. Божа Мати, допоможи мені (далі багато разів проказувати молитву «Богородице Діво»).

Молитва, що проказуємо під час брані плотської

О Мати Господа, мого Творця, Ти – корінь дівства і нев’янучий цвіт чистоти. О Богородице! Допоможи мені, немічному, що страждаю тілесною пристрастю, бо в Тобі і в Твоєму Сині єдиних заступників маю. Амінь.

Молитва про визволення від нечистих помислів

Владико Господи, Боже мій, в руках Твоїх доля моя. Спаси мене сам із милости Твоєї, не дай мені загинути в гріхах моїх і не допусти підкоритися плоті, що осквернює душу мою. Бо Твоє я творіння, не погорди ділом рук Твоїх, не віддаляйся, змилосердься і не посором, не покинь мене, Господи, бо я немічний і до Тебе, покровителя мого, Бога, вдаюся: зціли душу мою, бо я згрішив перед Тобою. Спаси мене з ласки Твоєї, бо Ти піклувався про мене з юности моєї, – нехай посоромляться ті, що хочуть мене віддалити від Тебе через грішні вчинки, помисли непристойні, спомини некорисні, віддали від мене всяку розпусту, пороки надмірні. Бо ти один святий, один кріпкий, один безсмертний, у всьому незрівнянну могутність маєш і від Тебе одного походить сила проти диявола і воїнства його. Бо Тобі належить усяка слава, честь і поклоніння Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва про помноження любови та викорінення ненависти

Союзом любови апостолів Твоїх зв’язав, Христе, і нас, вірних рабів Твоїх до себе цим прив’яжи, щоб творили заповіді Твої і один одного нелукаво любили, молитвами Богородиці, єдиний чоловіколюбче.

Молитва учня (учениці)

Мій любий Ісусе! З цілого серця дякую Тобі за ласку, що можу ходити до школи. З вдячності за це постановляю добре вчитися, завжди бути чемним (чемною) і слухняним (слухняною) супроти моїх учителів, бо знаю, що й Ти, любий Ісусе, зростаючи в Назареті, був пильний, уважний і в усьому корився своїй Матінці та опікунові святому Йосифові.
Благослови ж мене, любий Спасителю! Твоєю ласкою допоможи, щоб я добре вчився (вчилася) і тим приносив (приносила) Тобі більшу славу, батькам утіху, народові нашому честь, а собі, як для душі, так і для тіла, пожиток. Амінь

Правило преподобного Серафима Саровського для мирян

Підвівшись зі сну, кожний християнин, ставши перед святими іконами, нехай помолиться Господньою молитвою: Отче наш – тричі, в честь пресвятої Тройці, потім пісню Богородиці: Богородице Діво – також тричі і один раз Символ віри.
Виконавши це правило, кожний христи­янин нехай займається своїми справами, виконуючи свої обов ’язки. Під час праці чи в дорозі, нехай молиться тихо: «Господи, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене, грішного», а якщо оточують люди, то, займаючись справами, нехай мовить тільки умом це: «Господи, помилуй!» – і продовжує до обіду. Перед самим обідом нехай звершує вже згадане ранкове правило. Після обіду, займаючись своїми справами, кожний християнин нехай молиться також тихо: «Пресвятая Богородице, спаси мене грішного». І так нехай продовжує до самого сну.
Коли випаде йому нагода проводити час в усамітненні, то нехай молиться він: «Господи, Ісусе Христе, Богородицею помилуй мене, грішного».
Готуючись до сну, кожен християнин нехай знову прочитає вищесказане ранкове правило. Після цього нехай засинає, перехрестившись.

Молитва від страху

Всемогутній Боже, час твоєї слави настав: умилосердися наді мною і визволи від нещастя. На Тебе покладаю всі мої надії. Сам я немічний і нікчемний. Поможи мені, Боже, і визволи мене від страху. Амінь.