Молитви на всяку неміч

Щоб швидше знайти потрібну молитву – клікніть по її назві

Повели ім’ям своїм

Про своє зцілення

Молитва над хворим і безсонним у недузі

Молитва за хворих

Молитва у терпінні

Молитва надії у слабості

Молитва до святого великомученика і цілителя Пантелеймона

Молитва до спасення за зцілення від пияцтва

Молитва при алкогольній залежності

До преподобного Іпатія, цілителя Печерського (XIII-XIV ст.), до якого моляться від пияцтва (дурманного зілля)

 

Повели ім’ям своїм!

О найсолодше ім’я, ім’я, що зміцнює серце людини, ім’я – життя, спасіння, радости, ім’я – дорогоцінне, світосяйне, славне і приємне, ім’я, що зміцнює грішника, ім’я, яке рятує, спрямовує, береже і керує всім!
Повели іменем своїм, Ісусе, нехай віддалиться від мене диявол!
Відкрий, Господи, мої невидящі очі, знищи мою глухоту, зціли мою кульгавість, віднайди лік від німоти моєї, знищи проказу мою, поверни мені здоров’я, воскреси мене із мертвих і поверни мені знову життя, оборони мене із усіх сторін від внутрішнього і зовнішнього зла, аби я, наділений і укріплений святим Твоїм ім’ям, міг перебувати завжди у Тобі, славословлячи і поважаючи Тебе, бо все це належить Тобі – достойному Господу і Сину вічного Бога, яким все управляється і перебуває в радості.
Хвалу, честь і славу нехай воздадуть Тобі всі із віків у віки!
Хай буде Ісус Христос у серці моєму!
Хай буде Ісус Христос завжди в мені!
Хай відродить Він мене!
Хай збереже Він мене!
Хай буде Він переді мною – і поведе мене!
Хай буде Він за мною – і обереже мене!
Хай буде наді мною – і хай благословить мене!
Хай буде Він біля мене – щоби керувати мною!
Хай буде Він у мені – щоби укріпити мене!
Хай буде Він завжди зі мною – щоби позбавити мене усіх мук вічної смерти, Він, котрий живе і царює вовіки віків! Амінь.

Про своє зцілення

Мій Ісусе, я не йшов у минулому тим шляхом, який вказувала мені Твоя премудрість і Твій приклад.
Ти сам мовив: «Я прийшов на цей світ, щоби дати приклад, як я живу, щоб і ви так жили. Коли б я був не прийшов, то гріха ви не мали б. А тепер не маєте оправдання за свій гріх».
Я брав радше за приклад злих людей, і тим самим щораз більше віддалявся від Тебе та швидкою ходою спішив до місця погибелі.
Мій Ісусе, Ти не залишив мене, Твоя правиця вела мене за Тобою.
Дякую Тобі за те, що Ти пам’ятаєш про мене і рятуєш, як колись вирятував потопаючого на морі Петра.
Отче Небесний! Дай, щоби я пішов Твоїми слідами та удостоївся на Страшнім суді Твоїм стати по Твоїй правиці.
В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа (З). Амінь.

 

Молитва над хворим і безсонним у недузі

Боже великий і всехвальний, неосяжний і непереможний! Ти створив людину своєю рукою із земного пороху й наділив її своїм образом і подобою. Ісусе Христе, нехай з’явиться величне і дивне ім’я Твоє з предвічним Твоїм Отцем і Пресвятим, благим і животворящим Твоїм Духом, і прийде до слуги (ім ’я) і навідається до його (її) душі й тіла. Тебе в цьому намірі благає Преславна Владичиця наша Богородиця і Приснодіва Марія разом із святими Небесними і безплотними силами, з чесним і славним Пророком і Предтечею Хрестителем Йоаном, зі святими славними і всехвальними Апостолами й із святими Отцями нашими вселенськими: Василієм Великим, Григорієм Богословом, Йоаном Золотоустим, , Атанасієм і Кирилом, Миколаєм, що в Мирах, і Спиридоном Чудотворцем, і всіма святими єрархами, первомучеником і архидияконом Стефаном, святими і славними великомучениками:
Юрієм Переможцем, Димитрієм Мироточцем, Теодором Стратилатом та всіма святими мучениками преподобними і богоносними Отцями нашими: Антонієм і Теодосієм, Євтимієм, Савою Освяченим, Онуфрієм, Арсенієм і всіма преподобними Отцями й Матерями, святими лікарями й цілителями: безсрібниками Космою і Дам’яном, Кирилом й Йоаном, Пантелеймоном і Єрмолаєм, Самсоном і Діомидом, Талалеєм і Трифоном та іншими угодниками Твоїми, і святим (ім ‘я якого є святий храм, в якому молитеся) і всіма святими подай, Господи, слузі Твоєму (Твоїй) (ім’я), сон відради, сон тілесний, здоров’я, спасіння і життя, душевну і тілесну силу.
Сам бо, Чоловіколюбче Царю, прийди і нині, і зшестям Святого Твого Духа навідайся до слуги Твого (або Твоєї) (ім ’я) і подай йому (їй) здоров’я, енергію і душевну радість заради Твого милосердя, бо від Тебе приходять всякі добрі дарування і всякий звершений дар.
Бо Ти є лікар душ і тіл наших, і Тобі славу, подяку і поклоніння засилаємо із споконвічним Твоїм Отцем, і Пресвятим, благим і животворчим Твоїм Духом, нині, і повсякчас, і на віки віків, амінь.

Молитва за хворих

Владико Вседержителю, святий царю, що караєш, а не умертвляєш, зміцнюєш підупалих і підносиш повалених, тілесні скорботи людей виправляєш, молимось Тобі, Боже наш, раба Твого (або рабу Твою, рабів Твоїх) (їм ’я) немічного (або немічну, немічних) посіти милістю Твоєю, прости йому (або їй, їм) всяке прогрішення вільне й невільне. Так, Господи, цілющу Твою силу з неба, зішли, діткнися тіла, погаси гарячку, вгамуй страждання і всяку потайну неміч. Будь лікарем раба Твого (або раби Твоєї, рабів Твоїх) (їм ’я) воздвигни його (її, їх) з постелі хвороби і з постелі слабости цілого і здорового (або її цілу і здорову, їх цілих і здорових), даруй його (іабо її, їх) Церкві Твоїй благовгодним (або благовгодною, благовгодними) і виконавцем (або виконавицею, виконавцями) волі Твоєї. Бо Тобі належить милувати і спасати нас, Боже наш, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва у терпінні

Всемогутній Боже! Ти не тільки сотворив небо, землю і все, що є в світі, але Твоє Провидіння опікується усім сотворінням, і ніщо в світі не дається без Твоєї волі чи Твого допусту. Ти, Господи, знаєш мій біль і моє терпіння, бо в Твоїй мудрості й любові хочеш через нього зробити мене подібним до Твого Сина Ісуса.
Отче Небесний! Благаю Тебе в покорі мого серця, задля заслуг Твого Єдинородного Сина Ісуса Христа і за Його прикладом: не як я хочу, а як Ти бажаєш, так нехай станеться. Нехай буде воля Твоя! Я з повним підкоренням Твоїй святій волі приймаю всі ті терпіння, що їх мені зсилаєш, лучу їх з усіма терпіннями і страстями Спасителя нашого Ісуса і жертвую їх Тобі на більшу Твою славу та повторюю за Твоїм праведним слугою Йовом:
«Нехай буде благословенне ім’я Господа мого!». Пошли мені, Господи, Твою ласку витримати в надії й терпеливості так довго, доки Тобі це подобається.
Прийми це моє терпіння як покуту за мої гріхи, нехай воно очистить мою душу і полегшить мені дорогу до Неба.
Найсолодший Ісусе, допоможи мені нести мій хрест і навчи мене, як маю наслідувати Тебе і з Тобою разом терпіти. Ти – сказав:
«Прийдіть до мене, всі струджені й обтяжені, і я заспокою вас». Ісусе, потіш мене, навчи мене, Ісусе, в кожній хвилині мого життя бачити Божу волю і вірно виконувати її.
Ісусе, кріпи мене в моєму терпінні!
Мати Божа, виблагай мені у Твого Сина ласку терпеливости! Амінь.

Молитва надії у слабості

Отче сиріт і знедолених пристановище, лікарю, що з легкістю приймаєш наші недуги на себе, преблагий царю й Спасителю Ісусе Христе, прийми молитву від Твого (Твоєї) негідного (негідної) раба (раби): бо Ти прийняв молитву жінки хананеянки про її хвору дочку, і у всі дні Твого земного життя зцілював усякі недуги душевні й тілесні. Тому й зараз прошу:
Пресвятий Владико, зціли мене, бо Ти милосердний і Чоловіколюбець. Амінь. Господи, помилуй! (3).

Молитва до святого великомученика і цілителя Пантелеймона

О святий великомучениче і цілителю Пантелеймоне, милосердного Бога наслідуване! Зглянься над нами і почуй нас, грішних, що перед святою Твоєю іконою молимось! Випроси нам, рабам Божим (імена), в Господа Бога, перед яким Ти стоїш з ангелами на небесах, прощення гріхів наших; зціли недуги душевні й тілесні рабів Божих, яких ми нині згадуємо, і тут присутніх, і всіх християн, які на Твоє заступництво уповають. Знаємо, що це через наші гріхи ми одержимі багатьма недугами й не маємо допомоги і утіхи, тому звертаємося до Тебе, бо Тобі дана благодать молитися за нас й лікувати від усякої недуги й немочі. Даруй усім нам святими Твоїми молитвами здоров’я і силу душі й тіла, зростання у вірі й благочесті, і всього потрібного для спасіння і життя дочасного. І за зісланими ласками прославимо Тебе подателя усіх благ, чудесного у святих Бога нашого, Отця, і Сина, і Святого Духа, на віки віків. Амінь.

Молитва до спасення за зцілення від пияцтва

Господи, Спасителю наш, що перетерпів великі спокуси в пустелі від диявола, не дай нам стати його покірними рабами. Вияви благодать свою у дотриманні нами даного слова. Допоможи нам, врозуми нас у тверезості перебувати всі дні земного життя, спрямуй ходу нашу, щоб без блукань перейшли ми шлях Тобою, всеблагий, заповіданий. Господи, Боже наш, щедрий і премилостивий, Ти бажаєш не смерти грішника, а навернення його й життя вічного! Зглянься милостивим Твоїм оком на одержимих пияцтвом рабів Твоїх. Ти відаєш про скорботу їхню від недуги цієї, знаєш про немічність природи нашої, бачиш силу великого й лукавого спокусника. Напоум затьмарених розумом, вилікуй одержимих, утверди їх у поміркованості, скріпи у стриманості, щоб не охопила їх безнадія. Хай відродиться в них турбота про спасіння душі своєї, про здоров’я тіла свого на славу Твою і за життя у чеснотах для користи власної і на благо ближніх. Хай у тверезості проживуть життя своє і достойно прославлять ім’я Твоє. Амінь.

Молитва при алкогольній залежності

(Щодня слід читати по одній главі Євангелія, а перед читанням і після нього – цю молитву)
Спаси, Господи, й помилуй раба Твого (рабу Твою) (ім ’я) словами Божественного Євангелія, яке читається за спасіння раба Твого (раби Твоєї). Спаси, Господи, терня усіх його (її) прогрішень, і нехай вселиться у нього (неї) Твоя благодать, що вогнем очищує і освячує людину в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

До преподобного Іпатія, цілителя Печерського (ХІІІ-ХІV ст.), до якого моляться від пияцтва (дурманного зілля)

Радуйся, преподобний Іпатію: святим Отцям Печерським у недугах їхніх тілесних з великим старанням ти прислужився і за це благодаті Духа зцілювати від хвороб удостоєний. Преподобний отче наш, Іпатію, допоможи мені Твоїми молитвами перед Богом зберегти здоров’я душі й тіла і випроси у Бога відпущення незлічимих гріхів моїх. Амінь.