Молитви родинні

Щоб швидше знайти потрібну молитву – клікніть по її назві

Молитва дівчини про заміжжя

Молитва про вибір доброї дружини

Батьківське благословення дітей, що йдуть до вінчання

Молитва за кохану людину

Молитва за дружину (чоловіка)

Молитва жінки за навернення чоловіка на добру дорогу

Молитва подружжя, що не має дітей

Молитва вагітної жінки

Молитва пари, що вчинила аборт

Молитва при важких пологах

Молитва за ласку годування грудьми

Молитва за рідних і хресних дітей

Молитва про милість Господню

Молитва за дітей, яким важко дається навчання

Молитва за невиправних дітей

Молитва при порушенні сну в дітей

Молитва за батьків, рідних і друзів

Молитва за родичів та близьких нам людей

Молитва за духовного отця

 

Молитва дівчини про заміжжя

О, всемилостивий Господи! Я знаю, що велике щастя моє залежить від того, як любитиму я Тебе всією душею і всім серцем моїм і виконуватиму в усьому святу волю Твою. Керуй же сам, о Боже мій, душею моєю і наповнюй серце моє: я хочу догоджати Тобі єдиному, бо Ти Творець і Бог мій. Охорони мене від гордости й самолюбства, нехай прикрашають мене розум, скромність і доброчесність. Лінощі осоружні Тобі й породжують пороки, то ж подай мені бажання працювати й благослови труди мої. Оскільки ж закон Твій святий наказує людям жити в чесному подружжі, то приведи мене, Отче святий, до цього освяченого
Тобою стану, не для догоджання бажанню моєму, а для виконання призначення Твого, бо Ти сам сказав: не добре чоловікові бути одному і, сотворивши йому жінку на помічницю, благословив їх рости, множитися і населяти землю. Вислухай смиренну молитву мою, з глибини серця Тобі принесену, дай мені чоловіка чесного й побожного, щоб ми в любові з ним і згоді прославляли Тебе, милосердного Бога, Отця, і Сина, і Святого Духа, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва про вибір доброї дружини

Ісусе, мій Господи! Прошу Тебе, допоможи мені знайти ту подругу, яку Ти вже давно у своїх споконвічних планах обрав для мене. Нехай вона буде моєю доброю подругою на дорогах земного життя, хорошою матір’ю нашим дітям і господинею в домі. Нехай вона щиро вірить у Тебе, а її віра хай буде мені підтримкою. Допоможи мені, Господи, вибрати таку дружину, живучи з якою в любові, я зможу виконати Твою волю. Амінь.

Батьківське благословення дітей, що йдуть до вінчання

Бог Отець, Бог Син і Бог Святий Дух, Пресвята Єдиносущна Тройця нехай благословить вас, дітей, і нехай дасть вам довге життя в злагоді та взаємній любові. Нехай обдарує вас своїми ласками й земним добром. Нехай дасть вам колись радість у Небесному Царстві. За молитвами Пресвятої Богородиці й усіх святих. Амінь.
Благословення Всемогутнього Бога… Отця і… Сина, і… Святого Духа нехай зійде на вас і залишиться з вами назавжди. Амінь.

Молитва за кохану людину

Отче, Боже наш! Ти, який любиш нас, Тобі довіряю все, що маю найдорогоціннішого, мій скарб — кохану людину. Ти любиш більше, ніж я зможу полюбити. Довіряю її Твоїй любові, огорни її своєю опікою і оберігай від усякого зла. Нехай Твій ангел її охороняє і береже. Даруй їй (йому) здоров’я і мудрість, наповни радістю й миром. Нехай оточує її (його) доброзичливість людей, нехай на своїй дорозі зустрічає посмішку й прихильність людей.
Божий Промисле! Тобі віддаю нас і цю любов, яка розквітла в наших серцях. Допровадь нас щасливо до шлюбу й допоможи побудувати спільний дім, в якому Ти мешкатимеш з нами. Ти, що піклуєшся про польові лілеї і небесне птаство, будь з нами, уповаємо на Тебе. Нехай над нами і в нас виповниться Твоя свята безпомилкова воля.
Маріє, Мати чистої любови! Молися за нас. Амінь.

Молитва за дружину (чоловіка)

Поглянь, Господи на мою дружину (мого чоловіка). Благослови її (його). Нехай не зустріне її (його) жодне зло, погані обставини, недобрі люди. Помножуй її (його) сили, веди Твоїм Святим Духом. Вчини, щоб сьогоднішній день був для неї (нього) добрим і радісним, щоб в різних подіях вона зустріла (він зустрів) Твою любов і Твій Промисел.
Прошу Тебе за нас. Допоможи нам ще більше кохати і ще краще розуміти один одного. Оберігай нас від гріха й допоможи Тобі вірно служити. Прошу також за наших дітей і всіх близьких нашому серцю.
Маріє, Мати наша й Ненько Небесна! Прийми нас і нашу родину під свій покров і випроси у свого Сина для нас на землі життя, гідне християн, і всім нам щасливе перебування на небі. Амінь.

Молитва жінки за навернення чоловіка на добру дорогу

Милосердний Боже, молю Тебе, Господи наш Ісусе Христе, і Тебе, Пречиста Діво, Мати Божа, і всіх вас, святі мученики, прихиліться до смиренного благання зажуреної жінки й наверніть мого чоловіка (ім ’я) на добру дорогу чесного життя. Просвітіть його розум і його серце, нехай він, нещасний, покине свої злі навички й погані грішні намагання, нехай стане знову прихильним до мене й дітей і нехай почне жити чесно й тверезо. Згляньтеся на мене, засмучену й у розпуці, згляньтеся на моїх невинних дітей, поверніть у своїй доброті мені чоловіка, а дітям батька, щоб ми разом жили чесно й у злагоді й прославляли ім’я ваше. Амінь.

Молитва подружжя, що не має дітей

Вислухай нас, милосердний і всемогутній Боже, щоб за благання наше послана була благодать Твоя. Будь милостивим, Господи, до молитви нашої, згадай закон Твій про помноження роду людського і будь милостивим покровителем нашим, щоб за Твоєю допомогою зберігалося Тобою ж установлене. Могутньою силою Твоєю Ти з нічого все сотворив і поклав початки всього, що існує в світі, – сотворив і чоловіка на образ свій, і високою тайною освятив союз подружжя на вказівку про тайну єднання Христа з Церквою. Зглянься, Милосердний, на рабів Твоїх цих, союзом подружнім поєднаних, коли вони благають допомоги Твоєї, нехай буде на них милість Твоя, нехай будуть плодовитими і побачать дітей своїх аж до третього й четвертого роду, і до бажаної старости доживуть, і ввійдуть у Царство Небесне через Господа нашого Ісуса Христа, якому належить всяка честь, слава і поклоніння зі Святим Духом навіки. Амінь.

Молитва вагітної жінки

О Преславна Божа Мати! Змилуйся над рабою Твоєю і прийди мені на допомогу в час моїх болів і небезпек, з якими народжують дітей усі бідні Євині дочки. Згадай, о благословенна в женах, з якою радістю і любов’ю Ти поспішала в нагірний край відвідати родичку Твою Єлизавету, коли вона сподівалася дитини, і як чудесно позначилося Твоє благодатне відвідання на матері й на немовляткові. З невичерпного благосердя Твого даруй і мені, негідній рабі Твоїй, дочекатися дитини. Даруй мені таку благодать, щоб дитя, яке виношую тепер під моїм серцем, з’явившись на світ з радістю, подібно до святого немовляти Йоана, поклонялось Божественному Господу Спасителю, що з любови до нас, грішних, впокорився і сам став немовлятком. Невимовна радість, якою переповнювалось Твоє непорочне серце при спогляданні Твого новонародженого Сина й Господа, нехай утішить скорботу, що належить мені перетерпіти серед болів народження. Життя світу, мій Спаситель, народжений Тобою, нехай спасе мене від смерти в годину пологів і нехай прилучить плід лона мого до числа Божих обранців. Вислухай, Пресвята Царице Небесна смиренне благання моє і зглянься над бідною грішницею Твоїм ласкавим оком; не присором надії на Твоє велике милосердя й осіни мене, помічнице християн, цілителько хворих, Твоїм материнським покровом у час моїх мук і болів, щоб сподобилась я відчути на собі, що Ти – Мати милосердя, і щоб я завжди прославляла Твою милість, яка ніколи не відкидає молитви бідних і визволяє всіх, хто звертається до Тебе в час скорботи й хвороби. Амінь.

Молитва пари, що вчинила аборт

Господи Ісусе, довготерпеливий і многомилостивий Владико! Перед Тобою стоїмо, останні грішники і, на безмежне Твоє милосердя надіючись, молимо: Ісусе, наш Спасе, Ти не відкинув блудницю, яка сльозами розкаяння омила Твої ноги, Ти прийняв блудного, що зі скрухою звернувся до Тебе, Ти вислухав молитву митаря, що каявся, Ти розбійнику рай дарував, Ти простив Манасії всі його беззаконня, Ти прийняв сльози Петра, що у потрійній покаявся зраді… І хоч наші злочини безмірно є більші, то все ж ми з надією благаємо прощення. Прости, о прости і помилуй, Ісусе, нас, многогрішних, дозволь принести Тобі щедрі плоди покаяння. Помилуй і невинне дитятко наше, що його ми убили. Боже, все є можливе у Тебе, тому просимо, благаємо: сам охрести те дитя, поєднай зі собою. В Тобі, Ісусе, і воно нам злочин пробачить, і ми будемо разом завжди прославляти пресвяте і величне ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

Молитва при важких пологах

До кого взивати мені, Владичице, до кого прибігати в печалі моїй; до кого понесу сльози й зітхання мої, як не до Тебе, Царице небес і землі: хто визволить мене з полону гріхів і беззаконня, як не Ти, Мати життя, Заступнице і Пристане роду людського?
Вислухай зітхання мої, потіш мене й помилуй у скорботі моїй, захисти в бідах і напастях, звільни від злоби й скорботи і всіляких недуг, порятуй від ворогів видимих і невидимих, присмири ворожість заздрісників і недоброзичливців, хай буду я захищена від наклепів і злоби людської; а особливо ж від ганебних звичок моєї плоті звільни мене.
Покрий і осіни мене милістю Твоєю, нехай віднайду я спокій, радість і від гріхів очищення. Твоєму материнському заступництву себе поручаю; стань мені матір’ю і надією, покровом, поміччю і заступництвом, радістю, потіхою і скорою у всьому помічницею.
О пречудесна Владичице Богородице! Кожен, хто приступає до Тебе, без Твоєї всесильної помочі не відходить; ради цього і я, недостойна, до Тебе прибігаю: порятуй мене від раптової та лютої смерти, скреготу зубовного і вічних мук. Небесне Царство здобути прагну і до Тебе зі зворушенням серця взиваю: Радуйся, Мати Божа, посереднице й заступнице наша ревна, на віків віків. Амінь.

Молитва за ласку годування грудьми

(Пресвятій Богородиці й Приснодіві Марії перед іконою її, іменованою Годувальниця.)
Прийми, Богородице Діво, слізні молитви рабів Твоїх, що до Тебе припадають.
Бачимо Тебе на святій іконі, як Ти на руках носиш і молоком грудей своїх годуєш Сина Твого й Бога нашого, Господа Ісуса Христа.
Ти безболісно Його породила, та зате з болем дивишся на материнські скорботи й немочі синів і дочок людських. Тому-то в гарячих сльозах, припадаючи до Твого образу зцілюючого й зі зворушенням його цілуючи, молимо Тебе Всемилостива Владичице: нас, грішних, осуджених у муках родити і в печалях годувати дітей наших, милостиво помилуй і співчутливо заступи; дітей же наших, як і тих, що породили їх, від тяжкої недуги й гіркої скорботи визволи.
Даруй нам здоров’я та сили, щоб і годовані щасливо сил набирали, і годуючі їх сповнилися радісною потіхою, бо ж понині за заступництвом Твоїм устами немовлят, що від грудей материнських поживу одержують, Господь вершить хвалу свою.
О Мати Сина Божого! Змилосердися над матерями синів людських, над немочами дітей Твоїх: зціли хвороби, що нас переслідують, втамуй наші скорботи й печалі і не відкинь сліз і зітхань рабів твоїх. Вислухай нас у день скорботи перед іконою Твоєю припадаючих, і в день радости й вибавлення прийми подячні прославляння сердець наших. Вознеси молитви наші до престолу Сина Твого й Бога нашого, хай милостивим буде до гріхів і немочів наших і не обмежить милості своєї для тих, що відають ім’я Його, щоб ми та діти наші прославляли Тебе, милостиву Заступницю і вірну надію роду нашого на віки віків. Амінь

Молитва за рідних і хресних дітей

Найсолодший Ісусе, Боже серця мого! Ти дарував мені дітей по плоті, Твої ж вони за душею; і мою, і їхні душі відкупив Ти своєю безцінною Кров’ю; ради Крови Твоєї Божественної молю Тебе, найсолодший мій Спасителю: благодаттю своєю діткнись сердець дітей моїх (імена) і похресників моїх (імена) охорони їх страхом Твоїм Божественним, стримай від злих схильностей та звичок, спрямуй їх на світлий життєвий шлях до істини й добра, скрась життя їхнє всім добрим і спасительним, облаштуй їхню долю, як сам того бажатимеш, і спаси душі їхні, провадячи їхніми долями.
Господи Боже батьків і дідів наших! Дітям моїм (імена) і похресникам моїм (імена) дай серце праведне, щоб дотримувались заповідей Твоїх, одкровень Твоїх і законів Твоїх, вірно виконуючи їх. Амінь.

Молитва про милість Господню

Господи Ісусе Христе, хай зійде милість Твоя над дітей моїх (імена), збережи їх під покровом Твоїм, вбережи їх від усякого лукавого помислу, віджени від них ворога, супротивника, розкрий їх вуха й очі серця, даруй радість і смирення серцям їхнім, і нехай буде ім’я Твоє, Господи, благословенне навіки. Амінь.

Молитва за дітей, яким важко дається навчання

Господи Ісусе Христе, Боже наш, що воістину вселився в серця дванадцяти апостолів і силою благодаті Всесвятого Духа, який зійшов у вигляді вогненних язиків, уста їм відкрив, так що вони почали говорити іншими мовами, зішли свого Святого Духа й на цю дитину (ім ’я) і прищепи у серці її Святе Писання, що його рука Твоя Пречиста накреслила на скрижалях Мойсееві, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва за невиправних дітей

Всевідучий і премилосердний Боже, Ти знаєш людські серця. Ти ліпше від мене знаєш блуди моєї дитини. Але Ти, Боже, бачиш також і тяжку мою журбу, що ранить моє серце, а це – невиправність мого сина (моєї доньки). Господи! Всі мої старання, щоб цю нещасну дитину повести дорогою Твоїх святих заповідей, не вдалися. До кого ж мені вдатися, кого ж покликати на поміч, як не Тебе, всемогутній Господи? Ти своєю ласкою зм’якшуєш і найтвердіші серця грішників. Господи! Ти розбійника на хресті пригорнув до себе. Господи! Ти направив серце грішної Магдалини. Тому благаю Тебе, через Кров і смерть Твого Сина і Господа нашого Ісуса Христа, пом’якши і направ серце моєї дитини! Попровадь, Боже, благаю Тебе, життя моєї дитини так, щоб вона ступила на шлях Твого святого закону, покаялась і жила за Твоєю святою волею.
Маріє, Мати милосердя і Пристановище грішників, заступися за мене перед Богом і випроси мені потіху, щоб я побачив (побачила) свою дитину чесною в житті й святою у Царстві Твого Сина. Амінь.

Молитва при порушенні сну в дітей

(до семи святих отроків Ефеських)
О пречудесні святі отроки, міста Ефесу похвало і всього всесвіту надіє! Гляньте з висоти небесної слави на нас, любов’ю пам’ять вашу почитаючих, а найперше на діток християнських, вашому заступництву батьками своїми поручених, зішліть на них благословення Христа Бога, що велів не забороняти дітям приходити до Нього. Хворих з-поміж них зціліть, скорботних потіште, серця їхні в чистоті збережіть, покірністю їх наповніть і в благодатному ґрунті сердець їхніх зерна сповідання Божого засійте та скріпіть, щоб від сили в силу їм зростати; і всіх нас, до святої ікони вашої припадаючих та гарячі молитви Вам возсилаючих, сподобіть Царство Небесне здобути й неустанно там прославляти пречудесне ім’я Пресвятої Тройці, Отця, і Сина, і Святого Духа на віки віків. Амінь.

Молитва за батьків, рідних і друзів

Спаси, Господи, і помилуй батьків моїх (імена), братів, сестер і рідних моїх по плоті (імена), і всіх близьких мені людей,з мого роду, і друзів, і дай їм Твої земні блага і небесні. Амінь.

Молитва за родичів та близьких нам людей

  1. Благослови, Господи, родичів моїх, братів і сестер, і всю родину мою. Обдаруй їх здоров’ям і добробутом і просвічуй їхні серця, щоб вони могли ступати дорогою заповідей Твоїх. Бережи під Твоєю святою охороною провідників, добродіїв і всіх, хто щиро працює для піднесення слави Твоєї і для добра народу Твого. Амінь.
  2. Спаси, Господи, і помилуй рабів Твоїх: отця мого духовного (ім ’я), батьків моїх (імена) і всю родину мою (імена), вчителів (імена), добродійників (імена), прихильників (імена) і ненависників моїх (імена), і всіх православних християн, і всяку живу душу, що Твоєї ласки і допомоги потребує. Амінь.

Молитва за духовного отця

Спаси, Господи, і помилуй отця мого духовного (ім ’я) і, святими його молитвами, прости мої гріхи. Амінь.