Молитви святих таїнств сповіді і причастя

Щоб легше знайти потрібну молитву – клікніть по її назві

Молитви перед іспитом сумління

Молитва по сповіді

Молитва Івана Золотоустого

Інша молитва

Молитва Івана Дамаскіна

Молитва до Пресвятої Богородиці

Молитва по святім причастю

Молитва Василія Великого

Молитва Івана Золотоустого

Молитва Івана Дамаскіна

Молитва Симеона Метафраста

Інша молитва

Молитва до Пресвятої Богородиці

 

Молитви перед іспитом сумління

Вселаскавий і преблагий Господи! Ти не хочеш смерти грішника, але хочеш, щоб він навернувся до Тебе і жив. Ти завжди готовий простити грішникові і прийняти його розкаяного до своєї ласки. І я, грішний (грішна), хочу відкрити перед Тобою своє серце.
Як блудний син, обтяжений всякими гріхами, приходжу покірно і з повним жалем до найліпшого Отця, і прошу: «Отче, милостивий будь мені, грішному (грішній). Я згрішив, Господи, перед Тобою, і не гідний (гідна) зватися сином Твоїм (дочкою Твоєю). Согрішив (согрішила) я, Господи, прийми мене, що каюся».
Подай мені, Господи, свою ласку, просвіти мій розум, щоб я бачив (бачила) мої гріхи; розбуди в серці правдивий жаль і допоможи мені щиро висповідатися.
Духу Святий, пошли мені благодать з висот і просвіти мій розум, щоб я всі мої гріхи спізнав (спізнала). Поруш моє серце, щоб я щиро жалував (жалувала) за них і укріпи мою волю, щоб я своє життя направив (направила) і одиноко Тобі, Богу небесному, служив (служила).
Пресвятая Богородице, змилосердися надо мною і випроси мені правдиве розкаяння.

Молитва по сповіді

Безконечно милосердний Господи, дякую Тобі з цілого серця, що Ти простив мені мої гріхи і очистив мою душу. Допоможи мені, Господи, щоб я назавжди став (стала) Твоєю доброю й вірною дитиною. На майбутнє постановляю не грішити та уникати всього, що мене доводить до злого.
Дякую Тобі, найдорожчий Спасителю, що Ти установив святу тайну покаяння для нещасних грішників. Відтепер хочу радо й вірно Тобі служити, сумлінно виконувати всі мої обов’язки, поборювати спокуси до гріха та опановувати всі пристрасті.
Навчи мене, Господи Ісусе, гаряче бажати і охоче виконувати все те, що Тобі є миле. Пошли мені ясне пізнання того, чого від мене жадаєш, і зміцни волю й силу все те виконувати. Захорони моє серце перед спокусами і навчи мене пізнати Твою волю і вірно сповняти її в моєму житті. Господи Ісусе Христе, змилосердися надо мною.
Пречиста Діво, Богородице, Маріє. Поможи мені якнайкраще виконувати Божу волю так, як Ти це робила. Будь моєю заступницею перед Богом.

Молитва Івана Золотоустого

Господи, Боже наш, знаю, що я негідний (негідна) і неприготований (неприготована), щоб міг Ти достойно ввійти під покрівлю дому душі моєї, бо вся вона пуста й упала, і не маєш у мені гідного місця.
Однак молю Тебе, Ісусе: як Ти, зійшовши з висоти небесної, понизив Себе задля нас – так знизись і сьогодні до мене, негідного (негідної); як Ти зволив замешкати у вертепі, в яслах нерозумних звірят – так увійди, Ісусе, до мого оскверненого тіла і поселися в моїй недостойній Тебе душі; як Ти, Ісусе, увійшов до дому Симона прокаженого і не відказався вечеряти з грішниками — так увійди милостиво в дім, хоч грішної, але розкаяної моєї душі
.
Бо Тобі належить усяка слава, честь і поклонення, з безначальним Твоїм Отцем, і з пресвятим, і благим, і животворящим Твоїм Духом, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь

Інша молитва

Господи Ісусе Христе, Боже мій, ослаби, відпусти, очисти і прости мені, грішному й недостойному рабові Твоєму (грішній і недостойній рабі Твоїй), гріхи й беззаконня мої, що ними від молодости моєї аж до нинішнього дня й години я зневажив (зневажила) Тебе – чи свідомо, чи несвідомо, словом, чи ділом, чи думкою, і всіма моїми почуваннями.
І молитвами пречистої приснодіви Марії, Матері Твоєї, що безсімейно породила Тебе, єдиної надії й заступниці спасення мого, сподоби мене без осудження причаститися пречистих, безсмертних, животворящих і страшних Твоїх таїнств, на відпущення гріхів і життя вічне, на освячення, і просвічення, і кріпость, і вилікування, і здоров’я душі і тіла, і на знищення злих моїх помислів і думок, і намірів, і планів, і грішних нічних мрій, темних і злих духів.
Бо Твоє є царство, і сила, і слава, з Отцем і Святим Твоїм Духом, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва Івана Дамаскина

Перед дверима храму Твого стою і від страшних мислей не визволяюся. Але Ти, Христе Боже, що митаря виправдав, і хананеянку помилував, і розбійникові двері раю відчинив, відкрий і мені милосердя чоловіколюбія Твого, і прийми мене, як блудницю і кровоточиву. Бо одна, доторкнувшись до краю одежі Твоєї, зараз зцілення прийняла; а друга, обнявши Твої ноги, відпущення гріхів одержала. Я ж нещасний (нещасна), що насмілився (насмілилася) все Твоє Тіло прийняти, нехай не буду опалений (опалена). Але прийми мене, як і їх, і просвіти мої душевні почуття, спаливши мої гріховні провини, молитвами Пречистої, що безсімейно породила Тебе, і сил небесних, бо Ти благословенний єси на віки віків. Амінь.

Молитва до Пресвятої Богородиці

Добра й благословенна Кормителько життя нашого, Пресвята Богородице! Ти зродила благословенний плід, який кормить і кріпить серця вірних хлібом життя і радує вином покаяння – допоможи мені цю правдиву безсмертну поживу й напиток Тіла і Крови Сина Твого і Бога нашого достойно прийняти та Його благодаттю і славою зростати, прославляючи Його і Тебе з ним повіки. Амінь.

Молитва по святім причастю

Коли гідно запричастишся животворящих таїнственних дарів, заспівай зараз з радости, вельми благодари і оце тепло з душі говори Богу:
Слава Тобі, Боже. Слава Тобі, Боже. Слава Тобі, Боже.
Благодарю Тебе, Господи Боже мій, що Ти не відкинув мене, грішного (грішну), але сподобив мене бути причасником (причасницею) Твоїх святощів. Благодарю Тебе, що Ти сподобив мене, недостойного (недостойну), причаститися Твоїх пречистих і небесних дарів.
Але, Владико Чоловіколюбче, що ради нас умер і воскрес та дарував нам ці страшні й животворящі таїнства на благодіяння й освячення душ і тіл наших, – дай, щоб вони були й мені на зцілення душі і тіла, на прогнання всього супротивного, на просвічення очей мого серця, на мир моїх душевних сил, на віру непостидну, на любов нелицемірну, на повноту мудрости, на додержування Твоїх заповідей, на збільшення Твоєї божественної благодаті і на присвоєння Твого царства, щоб я, ними охоронюваний (охоронювана) у Твоїй святості, завжди пам’ятав (пам’ятала) про Твою благодать і вже жив (жила) не для себе, але для Тебе, нашого Владики й доброчинця, і так, відійшовши з цього життя в надії на життя вічне, досягнув (досягнула) непроминаючого спокою, де безнастанний голос тих, що торжествують, і безконечна насолода тих, що оглядають невимовну красоту Твого обличчя.
Бо Ти єси істинне прагнення і несказанна радість тих, що Тебе люблять, Христе, Боже наш, і Тебе оспівує все створіння на віки. Амінь.

Молитва Василія Великого

Владико, Христе Боже, царю віків і творче всього, благодарю Тебе за всі блага, якими Ти мене обдарував, і за причастя Твоїх пречистих і животворящих таїнств.
Тому благаю Тебе, благий і чоловіколюбче: Охорони мене під Твоїм покровом і в тіні крил Твоїх та обдаруй мене чистою совістю, щоб я аж до мого останнього віддиху достойно причащався (причащалася) Твоїх святощів на відпущення гріхів і на життя вічне.
Бо Ти є хліб життя, джерело святости, податель благ, і Тобі славу возсилаємо з
Отцем і Святим Духом, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва Йоана Золотоустого

Таїнственно удостоївшись бути причасником Твого пречистого Тіла і чесної Крови, оспівую і благословлю, поклоняюся, і славлю, і величаю спасіння Твої, Господи, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва Йоана Дамаскина

Боже, Боже мій, непостоянний і невидимий вогню, Ти чиниш ангелів своїх вогнем горющим, Ти у своїй несказанній любові передав мені на поживу своє божественне тіло і прийняв мене за причасника Твого божества, ради прийняття Твого пречистого Тіла і чесної Крови!
Проникни усе моє тіло і дух, крізь мої кості і мозки! Гріхи мої спали, душу мою просвіти і ум мій проясни! Тіло освяти і обитель в мені створи разом із благословенним Твоїм Отцем і всесвятим Духом, щоб і я був (була) у Тобі завжди, заради молитов Твоєї пречистої Матері і всіх святих Твоїх. Амінь.

Молитва Симеона Метафраста

Господи, Ти добровільно дав мені своє Тіло на поживу. Ти вогонь, що палиш недостойних, не спали мене, мій Творче, але пройди крізь мої члени, мої суглоби, нутро, серце. Спали терня моїх провин, душу освяти, думки очисти, суглоби разом з кістьми зміцни, мої чуття просвіти. Всього (всю) мене наповни страхом Твоїм.
Завжди покривай, бережи й охорони мене від усякого діла та слова душетлінного. Очисти, обмий і прикраси мене, оздоб, врозуми і просвіти мене. Учини мене оселею Духа Твого єдиного, а ніколи оселею гріха, щоб, по причастю, від мене, як від дому Твого і як від вогню, втікали лиходій усякий і всяка недоля.
На заступників перед Тобою кличу всіх святих, чини безплотних, предтечу Твого, апостолів премудрих, а з ними і Матір Твою пренепорочну, чисту. Молитви їх прийми, Христе мій милосердний, і сином (дочкою) світла слугу Твого (слугиню Твою) вчини. Ти бо, благий, єдиний єси, і освячення наше, і світлість, і Тобі, Богові і Владиці, належно славу всі возсилаємо повсякдень. Амінь.

Інша молитва

Господи, Ісусе Христе, Боже наш! Нехай Твоє святе Тіло буде мені на життя вічне і Твоя чесна Кров на відпущення гріхів! А оце благодарення нехай буде мені на радість, здоров’я і потіху. На Твоєму ж страшному і другому пришестю сподоби мене, грішного (грішну), достойним (достойною) станути праворуч слави Твоєї, молитвами Твоєї пречистої Матері і всіх святих.

Молитва до Пресвятої Богородиці

Пресвята Владичице Богородице, світло моєї затьмареної душі, надіє, покрове, прибіжище, потіхо і радосте моя! Благодарю Тебе, що Ти сподобила мене, недостойного (недостойну), бути причасником (причасницею) пречистого Тіла і чесної Крови Сина Твого.
Але Ти, що породила істинне світло, просвіти духові очі мого серця. Ти, що породила джерело безсмертя, оживи мене, умертвленого (умертвлену) гріхом. Ти, милостивого Бога милосердна Мати, помилуй мене, і дай мені говіння й сокрушения в серці моїм, і смирення в мислях моїх, і визволення з полону думок моїх.
І сподоби мене аж до останнього віддиху неосудно приймати святощі пречистих таїнств на зцілення душі і тіла. Дай мені теж сльози покаяння і сповіді, щоб я величав і славив (величала і славила) Тебе по всі дні мого життя, бо Ти благословенна і препрославлена на віки. Амінь.