Молитви за покійних

Молитва, коли довідуємося про чиюсь смерть

Зі святими упокій, Христе, душу померлого раба Твого, де нема ні хвороби, ні журби, ні смутку, а життя безкінечне. Бо Ти єси воскресіння, життя і вічний спокій, Христе Боже наш, і Тебе славимо з Предвічним Отцем і Святим Духом, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва за всякого померлого

Пом’яни, Господи, Боже наш, у вірі й надії на життя вічне спочилого раба Твого, брата нашого (ім ’я), як милосердний і чоловіколюбець, відпускаючи гріхи та загладжуючи неправди, полегши, прости всі його провини вільні й невільні, визволи його від вічної муки та вогню гієнського і дай йому користуватися і споживати вічні Твої блага, наготовані для тих, що люблять Тебе. Коли ж і згрішив він, та не відступив від Тебе і, безсумнівно, в Отця і Сина, і Святого Духа, Тебе в Тройці славимого, вірував і одиницю в Тройці і Тройцю в одиниці православно аж до останнього свого подиху визнавав, будь милостивим до нього і віру в Тебе замість діл прийми і зі святими Твоїми, як щедрий, упокой. Нема бо чоловіка, що жив би і не згрішив, Ти один тільки без усякого гріха і правда Твоя – правда вічна, і Ти один Бог милостей і щедрот, і чоловіколюбности, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва за спочилих родичів

Упокой, Господи, душі спочилих рабів Твоїх:
батьків моїх, родичів і добродійників моїх, і всіх християн, і всяку душу, що спочила і Твоєї ласки й милосердя потребує, прости всі гріхи їхні вільні й невільні і даруй їм Царство Небесне. Амінь.

Молитви про мертвонароджених немовлят

  1. Пом’яни, Чоловіколюбче Господи, душі рабів Твоїх, що відійшли, – немовлят, які в утробі православних їхніх матерів померли неждано від невідомих дій або від важкого народження, або від якоїсь необережности – і тому не прийняли святого таїнства Хрещення. Охрести їх, Господи, в морі щедрот Твоїх і спаси невимовною Твоєю благодаттю. Амінь.
  2. Пом’яни, Чоловіколюбче Господи, дитину, померлу в утробі моїй. Охрести її Ти сам, Господи, в морі щедрот Твоїх і не позбав світла Твого Божественного. За віру і сльози мої і заради милосердя Твого спаси її невимовною Твоєю благодаттю. Амінь