Наша історія

У березні 2005 року в місті Старокостянтинові сталася важлива для християнської спільноти подія: було зареєстровано парафію Української Греко-Католицької Церкви, якій надано ім’я святої рівноапостольної княгині Ольги. У вересні її адміністратором було призначено молодого священика Юрія Ланика.

Нелегким виявився шлях, поки прихожани змогли схилити голови у Господній молитві…

Першою, з ким вдалося познайомитися новопризначеному настоятелю, була завідуюча виробництвом ПП «Сидір-хліб» пані Ольга. Перш, ніж було знайдено приміщення для молитви, Божу Службу проводили в її квартирі. Поступово приєднувались нові прихожани, але їх була ще незначна кількість.

Будинок, в якому парафія орендувала кімнату для молитов

Незабаром тимчасове приміщення для молитов було знайдено. За порадою Цісар Г.С., яка стала прихожанкою парафії, і за сприяння Нагорної А.Л. парафія орендувала кімнату, котра належала районному центру художньо-естетичного виховання школярів (зараз районний центр дитячої творчості). Кімната розміщувалася  на другому поверсі будинку, в якому знаходився історико-краєзнавчий музей. Було виготовлено іконостас (він зараз встановлений у теперішньому приміщенні церкви), здійснено своїми силами незначний ремонт.  

25 грудня 2005 року приміщення було освячене Владикою, і в ньому зазвучало Слово Боже. Місцевих прихожан було ще досить мало. Пані Зіна, одна з перших прихожанок, згадує, що на перший Великдень було освячено лише 3 кошики (це пов’язано  ще з тим, що майже всі перші прихожани були родом з Галичини, і на великі свята вони від’їжджали до своїх рідних).

(Подивитися фото каплиці)

Тим часом вивчалося питання виділення земельної ділянки під забудову церкви. Розглядалося кілька ділянок, і вибір впав на місце, де саме зараз і знаходиться храм. Вагому допомогу у вирішенні цієї проблеми надали архітектор міської ради Доманська А.В. та міський голова Мельничук М.С.

(Подивитися фото будівництва церкви)

 

Будівництво храму тривало з літа 2006 року і здійснювалося господарським способом. Багато організацій, родин та просто окремих людей вклали свою частку у будівництво та оздоблення храму. Спонсорів для надання коштів для будівництва вишукував митрополит Василій, а також з його благословення о.Юрій звертався до галицьких парафій за допомогою у побудові храму. І вже 2007 року було освячено, хоч і маленький, проте затишний храм.

(Подивитися фото освячення храму)

З часу введення в дію храму кількість прихожан почала постійно збільшуватися, особливо це стало помітно після привезення до церкви копії чудотворної ікони Божої Матері Зарваницької.

Приємно те, що порівнюючи  кількість проведених Святих Таїнств та обрядів (за роками),  можна прослідкувати тенденцію до їх зростання.

  Хрещення Шлюби Похорони
2013 р. 11 4 5
2017 р      

З 2016 року в неділю проводиться дві Святі Літургії: одна для дорослих, інша – для дітей, яких у парафії досить багато.

При парафії діє недільна школа, спільнота «Матері в молитві», парафіяльний хор, проводиться підтримка і матеріальна  допомога воїнам на сході України.  Крім того, настоятель храму є капеланом в одній з військових частин.

 Стало доброю традицією влаштовувати зустрічі з парафіянами для вивчення Біблії, організовувати публічні колядки, відзначати День св. Миколая, брати участь у благодійних акціях. Щорічно парафіяни долучаються до міського свята колядок та щедрівок «Різдвяна Зірка».

Влітку 2017 року парафія відзначала десятиліття від дня освячення храму.

(Подивитися фото святкування)