Пророк Аггей

1. Відбудова храму

1Другого року царя Дарія, першого дня шостого місяця, надійшло через пророка Аггея до Зоровавела, сина Шалтієла, правителя Юдеї, і до Ісуса, сина Йоцадака, первосвященика, таке слово Господнє:
2«Так говорить Господь сил: Цей народ каже: Не настав ще час відбудувати дім Господній.»
3І надійшло через пророка Аггея таке слово Господнє:
4«То це вам сидіти час у ваших вигідних домах, тоді як дім цей лежить у руїнах?»
5Оце ж так каже Господь сил: «Розважте добре путі ваші!
6Ви сіяли багато, але зібрали мало; їсте, але не до наситу, п’єте, та не впиваєтеся, вдягаєтесь, та вам не тепло і заробітчанин заробляє в гаманець дірявий.»
7Так говорить Господь сил: «Розважте добре путі ваші!
8Йдіть у гори, приносьте дерево й будуйте дім: він буде мені довподоби, і я звеличаний буду, – каже Господь.
9Ви сподівалися багато, а вийшло мало; коли ж ви принесли те додому, я його розвіяв. Чому? – слово Господа сил. Тому, що дім мій лежить у руїнах, а ви хапаєтеся кожен до свого дому.
10Тому небо затримало росу над вами, й земля затримала врожай свій.
11Я поклав посуху на землю й на гори, на хліб, на молоде вино, на олію й на все, що земля родить, на людину й на скотину, й на всяку працю рук.»
12Тоді Зоровавел, син Шалтієла, та Ісус, син Йоцадака, первосвященик, і ввесь останок народу послухалися голосу Господа, Бога свого, і слів пророка Аггея, тому що його послав Господь, Бог їхній, і народ злякався Господа.
13І сказав Аггей, Господній посол, згідно з дорученням Господнім, до народу: «Я з вами» – слово Господнє.
14І збудив Господь дух Зоровавела, сина Шалтієла, правителя Юдеї, та дух Ісуса, сина Йоцадака, первосвященика, і дух усього останку народу, й вони пішли й узялися до роботи в домі Господа сил, Бога свого,
15двадцять четвертого дня, шостого місяця, другого року царя Дарія.

 

2. Слава відбудованого храму 1-9; запит до священиків 10-19; обіцянка Зоровавелові 20-23

1Сьомого місяця, двадцять першого дня, надійшло через пророка Аггея таке слово Господнє:
2«Скажи Зоровавелові, синові Шалтієла, правителеві Юдеї, та Ісусові, синові Йоцадака, первосвященикові, й останкові народу:
3Хто зоставсь між вами, що бачив дім цей у першій його славі? Яким ви його бачите тепер? Чи не здається він наче ніщо в очах ваших?
4Та ти, Зоровавеле, кріпися! – слово Господнє; кріпись і ти, Ісусе, сину Йоцадака, первосвященику! Кріпись, увесь народе краю, – слово Господнє. До праці! Я бо з вами,- слово Господа сил.
5Союз, що я був заключив з вами, як ви виходили з Єгипту, і дух мій пробуває між вами; тож не бійтесь!
6Бо так каже Господь сил: Ще трохи, і я потрясу небом й землею, морем й сушею.
7Я потрясу всіма народами, і прийдуть скарби всіх народів, і я сповню дім цей славою, – каже Господь сил.
8Мені належить срібло, мені – золото, слово Господа сил.
9Слава цього останнього дому буде більша, ніж першого, каже Господь сил, і я цьому місцю дам мир», – слово Господа сил.
10Двадцять четвертого дня дев’ятого місяця, другого року Дарія, надійшло через пророка Аггея таке слово Господнє:
11«Так говорить Господь сил: Спитай у священиків про закон.
12Якби хтось ніс у полі одежі посвячене м’ясо й доторкнувсь полою до хліба чи до вина, чи до олії, чи до якоїнебудь їжі – чи воно освятиться?» Священики у відповідь сказали: «Ні!»
13Тоді Аггей спитав: «А якби хтось, нечистий через дотик до трупа, доторкнувсь цього всього, чи воно стане нечистим?» Священики у відповідь сказали: «Стане нечистим.»
14І відповів Аггей і мовив: «Отак воно і з цим народом, отак воно з цим людом передо мною, – слово Господнє, – отак воно з ділами рук їхніх і з тим, що вони там приносять у жертву – воно нечисте.
15Тепер розважте, прошу, добре у вашім серці, віднині і надалі! Як іще не було покладено каменя на камені в Господнім храмі,
16за ввесь той час, прийде бувало хтось до купи, де мало б бути двадцять мірок зерна, а в ній – десять; прийде до куфи, щоб зачерпнути п’ять десяток, а в ній – двадцять;
17Карав я вас іржею, жовтяком і градом побив усю працю рук ваших, та ви до мене не повернулися, – слово Господнє.
18Розважте, прошу, добре у вашім серці віднині і надалі – від двадцять четвертого дня, дев’ятого місяця від дня, коли закладено храм Господній, розважте,
19чи є зерно ще у коморі? Та й виноград, смоква, ґранатина й маслина – теж не вродили? Від цього ж дня я поблагословлю вас.»
20І надійшло слово Господнє до Аггея вдруге, двадцять четвертого дня місяця:
21«Скажи так до Зоровавела, правителя Юдеї: Я потрясу небом й землею,
22і переверну царські престоли й знищу силу царств народів. Я перекину колісниці та тих, що на них їздять; коні з верхівцями попадають – кожний від меча свого товариша.
23Того дня, – слово Господа сил, – я візьму тебе, Зоровавеле, сину Шалтієла, слуго мій, – слово Господнє, – і ти будеш у мене, немов печатний перстень, бо я вибрав собі тебе», – слово Господа сил.

 

Попередня книга (“Пророк Софонія”)  Наступна книга (“Пророк Захарія”)