Що є гріх?

 

Бог хоче, щоб ми були подібні до Нього в любові, щоб ми також любили. Але чи завжди ми любимо? Своїми недобрими вчинками, словами, думками ми часто ображаємо Бога, відвертаємося від Нього, відкидаємо Його любов.

Гріх – це порушення закону Божого, тобто переступ волі Божої. відмова любові, невдячність Богові, який нас любить, який дав нам усе, що маємо.

Гріх – це свідомий і добровільний переступ Божих та Церковних заповідей. Кожний гріх завжди віддаляє нас від Бога та наших ближніх і веде до страждань, хвороб та вічної смерті.

Самі люди власними силами вже не могли подолати зло, яке поширилось у світі, і знищити смерть.
Але Бог, з милосердя Свого, допоміг людям у цьому, пославши на землю Свого Сина, Спасителя нашого, Ісуса Христа, який постраждав за наші гріхи.

Гріхи поділяються на важкі та легкі.

Важкий гріх (його ще називають смертельним) – це свідомий і продуманий переступ Божих і Церковних заповідей у чомусь дуже важливому. Такий гріх позбавляє нас Божої ласки, без якої душа людини стає мертвою для Бога.

Легкий (щоденний) гріх – це переступ Божих і Церковних заповідей у чомусь менш важливому. Такий гріх послаблює наш зв’язок з Богом; тоді нам є важче робити добрі вчинки, ми більше схильні до зла.

Гріх – це найбільше зло на світі, яке руйнує одиниці, родини і цілі народи. Він робить людину вже тут на землі нещасливою! Боротьба між добром і злом, тобто вибором грішити чи не грішити, відбувається у серці людини.

Людина допускається гріха: 1). думками і бажаннями; 2). словами; 3). вчинками; 4). занедбанням доброго.

Як боротися з гріхом?

Коли ти в замішанні або спокушаєшся, щоб робити щось недобре, не давай волю злим думкам. Скажи собі “Я люблю Бога і буду йому вірний”. Тоді скажи дияволу “В Ім’я Ісуса Христа відступи від мене сатано і всі злі духи і вертайтесь в пекло”, якщо маєш можливість звернись за допомогою в молитві до Бога.

Кожен день свого життя християнин проводить в постійній боротьбі з гріхом. Якщо ми хочемо стати досконалими і праведними, то повинні вийти переможцями в цій боротьбі. Сатана хоче, щоб ми знехтували закон Бога. А значить, якщо ми припинимо боротися, Сатана переможе.